Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jak będzie wyglądała gra Bayernu bez Roberta Lewandowskiego?

mat. pras.
mat. pras.

Wiele osób nie wierzyło, że Robert Lewandowski w tym sezonie opuści Bayern Monachium. Jednak Polak chciał kontynuować swoją karierę w Hiszpanii, a klubom ostatecznie udało się dogadać, co do warunków transferu najlepszego napastnika na świecie. Bayern nie kupił zamiast naszego rodaka żadnego innego napastnika, dlatego najprawdopodobniej będą oni w nadchodzącym sezonie grać bez klasycznej dziewiątki. Ciężar zdobywania bramek rozłoży się na kilku zawodników klubu z Bawarii, ale nowy nabytek Sadio Mane powinien zdobyć kilkanaście bramek w ich barwach, mimo że nie jest on klasycznym napastnikiem, który gra na szpicy. 

Bayern będzie grał bez klasycznego napastnika po odejściu Roberta Lewandowskiego

W ostatnich latach wiele sytuacji tworzonych przez pomocników mistrza Niemiec było zaplanowane w ten sposób, aby ostatecznie to Robert Lewandowski wykończył dane podanie perfekcyjnym strzałem. Po jego odejściu jednak większa ilość zawodników musi zacząć zdobywać bramki w kluczowych momentach. W kadrze tego zespołu nie ma twej chwil klasycznego napastnika, dlatego będą oni pewnie grać z fałszywą dziewiątką. Na tej pozycji często będzie można zobaczyć Sadio Mane, który przyszedł z Liverpoolu, gdzie pełnił bardzo ważną rolę w zespole, ale grał on tam bardziej na skrzydle. Więcej minut będzie dostawał raczej zdolny niemiecki zawodnik Musiala, którego można umieścić na wielu pozycjach, co jest jego dużym atutem. Powinna także wzrosnąć rola Thomasa Mullera, który był przeważnie ustawiany za czasów Roberta Lewandowskiego za jego plecami. Może on również zgrać na pozycji napastnika. Czasami na tej pozycji może grać Leroy Sane. Bayern w większości meczów będzie grał w ataku pozycyjnym, ale mogą oni w tej chwili budować podobnie akcje jak Manchester City w poprzednich sezonach, który też grał bez klasycznego napastnika.  Bayern w tej chwili nie będzie miał tak skutecznego wykonawcy karnych jak Lewandowski, dlatego może być wyznaczonych do strzelania jedenastek kilku graczy. 

O jakie trofea będzie walczył Bayern w tym sezonie mimo odejścia Roberta Lewandowskiego?

Cele Bayernu na ten rok są te same jak w poprzednich sezonach. Będą oni chcieli sięgnąć po kolejny triumf w lidze niemieckiej i ją zdominować tak jak za czasów, gdy w tym zespole pierwsze skrzypce grał nasz rodak. Na pewno będą oni chcieli odzyskać Puchar Niemiec, którego nie udało im się wygrać w poprzednim sezonie i odpadli bardzo szybko z walki o niego wtedy. Także powinni się liczyć w walce o Ligę Mistrzów, ponieważ mają znakomity skład i swoich szeregach wielu zawodników o uznanej klasie. W przypadku, gdy nie będą oni walczyć z wieloma urazami w zespole to powinni oni pogodzić grą na trzech frontach. Ten sezon ligowy jest jeszcze trudniejszy od poprzednich, ponieważ jesienią czeka nas piłkarski mundial, który na pewno wyeksploatuje też graczy z Monachium. Najważniejsze dla nich będzie to, czy uda się zapełnić lukę po odejściu ich najlepszego snajpera w ostatnich kilu sezonach, który gwarantował w sezonie kilkanaście bramek.

Chciałbyś obstawić mecz Bayernu? Zobacz zakłady bukmacherskie Betfan. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018