Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Gdzie warto się udać, aby odpocząć na jesień?

fot. mat. pras.
fot. mat. pras.

Jesień to idealna pora roku na podróżowanie, zarówno po kraju, jak i poza jego granicami. Z każdym rokiem rośnie więc liczba osób, które decydują się na wyprawę do ciepłych krajów, ale nie tylko. Sprawdźmy więc, dokąd warto się wybrać, aby spędzić udany urlop i choć na moment oderwać się od codzienności. Oto kilka naszych propozycji oraz porad dotyczących tego, w jaki sposób zorganizować tanią i bezpieczną podróż!

Gdzie warto się udać podczas jesieni? 

Gdy za oknem robi się szaro, a dni są coraz krótsze i chłodniejsze, wiele osób poszukuje sposobu na ucieczkę przed niekorzystną pogodą. Dla niektórych jesień to czas mniejszej liczby obowiązków zawodowych, czyli świetna okazja do tego, aby odrobinę wypocząć i nabrać dystansu do spraw związanych z pracą, ale nie tylko. Rewelacyjnym rozwiązaniem okazuje się podróż w miejsce, gdzie nie brakuje słońca, wysokiej temperatury i malowniczych widoków. 

Jesienny urlop - dlaczego warto się wybrać?

Podróżowanie stało się już nieodłączną częścią życia wielu osób. Oprócz dłuższych wyjazdów, na uwagę zasługują krótkie wycieczki do największych i najciekawszych miast. Tak zwany city break ma na celu odwiedzenie nowych miejsc, poznanie lokalnej kultury, historii, zabytków, a także zasmakowanie w miejscowych specjałach kulinarnych. Jesień jest świetną porą roku, aby zdecydować się zarówno na dłuższy, jak i krótszy urlop. Wszystko za sprawą mniejszej liczby turystów, co gwarantuje większy spokój i możliwość zobaczenia atrakcji, do których w sezonie trudno się dostać. Ponadto, podróżując jesienią mamy większe pole wyboru połączeń lotniczych, noclegów, a jednocześnie możemy upolować świetne okazje cenowe, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. 

Gdzie polecieć jesienią - najpopularniejsze kierunki 

fot. mat. pras.

Jesienny wyjazd jest też ciekawą opcją dla każdego, kto chce uciec przed pogarszającą się pogodą. W związku z tym ogromną popularnością cieszą się podróże na południe Europy, głównie na słoneczny Cypr, który słynie z pięknych plaż, krystalicznie czystej wody oraz pysznej kuchni. Nie inaczej jest na Wyspach Kanaryjskich należących do Hiszpanii, gdzie lato trwa praktycznie przez cały rok, a atrakcji jest na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli zależy nam na podróży w dalsze zakątki świata, warto polecić Maroko oraz Egipt, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów. Podróżni zainteresowani dalszymi kierunkami  powinni przemyśleć z kolei wylot do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na Malediwy lub na Dominikanę. W każdym z tych przypadków istnieje możliwość znalezienia oferty, która nie zrujnuje naszego budżetu, a przy właściwym zaplanowaniu wycieczki, mamy gwarancję wysokiego komfortu i bezpieczeństwa.  

Tanie podróżowanie - na co zwrócić szczególną uwagę?

fot. mat. pras. 

Najważniejszym etapem całej podróży jest jej zaplanowanie i dokonanie wszelkich niezbędnych rezerwacji. Najlepszym środkiem komunikacyjnym będzie oczywiście samolot, a w poszukiwaniu najtańszych połączeń lotniczych warto korzystać z platform takich jak eSky.pl. Tanie loty to jednak nie wszystko, ponieważ od razu najlepiej zarezerwować nocleg, np. w pakiecie Lot+Hotel, jak i kupić ubezpieczenie podróżne, które jest dodatkową ochroną w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli mowa o eSky.pl zachęcamy również do sprawdzenia zakładki “Okazje”, gdzie dostępna jest duża liczba atrakcyjnych ofert na różne okazje lotnicze, które są jednak ograniczone w czasie, dlatego nie należy zwlekać, tylko jak najszybciej z nich skorzystać.