Aplikacja mObywatel wyzwaniem w hackathonie dla studentów IT. Do wygrania aż 50 tys. zł
Już 16–17 września 2023 roku we Wrocławiu startuje nowy hackathon pod nazwą mObywatel mHack, dedykowany studentom kierunków związanych z IT i programowaniem z całej Polski. Zaprojektuj nową funkcjonalność aplikacji mObywatel 2.0 i wygraj 50 tys. zł. Zgłoszenia trwają do 13 września poprzez stronę mhack.pl.
Do startu w wydarzeniu zaprasza organizator, którym jest Centralny Ośrodek Informatyki – największa w kraju organizacja realizująca projekty IT dla sektora publicznego. W Hackathonie mogą wziąć udział studenci do 26. roku życia z kierunków związanych z IT lub innych z zakresu programowania.
Zadaniem uczestników będzie stworzenie rozwiązań, które poszerzą możliwości aplikacji o nowe i przydatne w codziennym użytkowaniu funkcje, czyli na przykład: o informacje o natężeniu ruchu drogowego, ostrzeżenia dla alergików czy porady zachęcające do aktywności fizycznej. To jednak tylko propozycje, organizatorzy bowiem w żaden sposób nie ograniczają kreatywności uczestników.
Rozwiązania powinny być oparte na analizie otwartych danych ze źródeł publicznych, takich jak www.dane.gov.pl.
Innowacyjne podejście studentów na wagę złota
Dla hackathonu mObywatel mHack kluczowe będzie stworzenie rozwiązań, które można w pełni zintegrować z istniejącym ekosystemem mObywatel 2.0. i które przyczynią się do dalszej poprawy doświadczeń użytkownika (UX). Rozwiązania mogą obejmować także usługi w linii poziomej obywatel-obywatel, takie jak np.: asystent transakcji sprzedaży nieruchomości, które ułatwią procesy zakupu mieszkania lub działki.
Zwycięska drużyna otrzyma do podziału między jej członków aż 50 tys. zł. oraz szansę na wdrożenie wypracowanych rozwiązań do aplikacji mObywatel 2.0.
Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu przyjmowane są do 13 września 2023 roku przez stronę www.mhack.pl.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński, Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Za patronat medialny opowiada Akademickie Radio LUZ.