ANC - co to, kiedy się przydaje i jak wybrać najlepsze słuchawki z tym systemem?

mat. pras.
mat. pras.

System ANC – co to jest, do czego służy i komu jest potrzebny? Aktywna redukcja szumów, bo właśnie od tego określenia jest to skrót, pozwala na swobodne korzystnie ze słuchawek niemalże w każdych warunkach. Dzięki niej możesz w pełni cieszyć się muzyką, podcastem czy audiobookiem, izolując się od otaczającego Cię świata pełnego hałasu i niepotrzebnych dźwięków. 

Technologia aktywnej redukcji hałasu cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością, wykorzystuje się ją zarówno w słuchawkach dokanałowych, jak i nausznych. Z jej pomocą odetniesz się od dźwięków otoczenia na tyle skutecznie, by móc rozkoszować się nawet najcichszymi akcentami swojej ulubionej piosenki. Z tym systemem przyjemniejsze są również prowadzone rozmowy przez podpięte do nich urządzenie, pytanie więc, jak wybrać najlepsze słuchawki wykorzystujące aktywne tłumienie hałasu? 

ANC – co to i do czego jest potrzebne? 

ANC to nowoczesny system zajmujący się aktywną redukcją szumów z otoczenia, co pozwala na wygodne i swobodne słuchanie dźwięków odtwarzanych przez słuchawki. Zasadę tę łatwo zrozumieć: gdy odgłosy otoczenia przestają być słyszalne, ucho wychwytuje muzykę czy słowa odtwarzane przez słuchawki i użytkownik odbiera je o wiele wyraźniej. 

Słuchanie muzyki, podcastów czy prowadzenie rozmów jest wtedy o wiele łatwiejsze, bo do uszu dostaje się o wiele mniej bodźców. Słuchawki wyposażone w ANC są dzięki temu wygodniejsze – lepiej przez nie słychać i przyjemniej ich używać. Biorąc to pod uwagę, trudno się dziwić, że cieszą się tak ogromną popularnością. 

Aktywna redukcja hałasu to opcja, której potrzebujesz

Dawniej możliwe było jedynie pasywne tłumienie hałasu, które jednak często wiązało się z niewygodną konstrukcją sprzętu i jego nieporęczną budową. Z czasem jednak słuchawki Bluetooth z ANC stawały się coraz mniejsze i wygodniejsze, by ostatecznie mieścić się nawet do kieszeni. 

Aktywne tłumienie hałasu – jak wybrać najlepsze słuchawki? 

Technologia ANC jest już na tyle popularna, że stosowana jest zarówno w urządzeniach nausznych, jak i dokanałowych. Wybierając słuchawki, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka szczególnie istotnych aspektów. Zestawienie najlepszego sprzętu znajdziesz na stronie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-sluchawek-z-a...

Zauważ, jak różnorodny on jest i ile ma wariantów w przystępnych, atrakcyjnych cenach. Z tego powodu wybór nie jest łatwy, każde z tych słuchawek zapewnią Ci bowiem komfortowe słuchanie muzyki czy rozmowy przez telefon, co umożliwia wbudowany mikrofon. 

Słuchawki dokanałowe czy nauszne? 

Wybór jest rzeczywiście trudny, ale nie niemożliwy. Na samym początku skup się na kwocie, którą jesteś gotowy wydać na słuchawki. To pozwoli Ci zawęzić krąg poszukiwań. Kolejny krok to wybór między urządzeniem nausznym a dousznym. Oba mają swoje wady i zalety, jak również oddane grupy zwolenników oraz przeciwników, musisz więc zastanowić się, jaki rodzaj będzie dla Ciebie wygodniejszy. 

 Słuchawki nauszne z reguły są dość ciężkie i często nieporęczne w używaniu na co dzień. Świetnie za to nadają się do pracy przed komputerem czy gier komputerowych oraz wideo. Modele dokanałowe to z kolei mistrzowie poręczności, bo ważą niewiele i można je zmieścić w kieszeni. Z drugiej strony często mają nieco słabszą baterię od większych kuzynów, przez co warto mieć pod ręką ładowarkę w przypadku np. kilkudniowego wyjazdu. 

Kolor, kształt, użyteczne rozwiązania

Aktywna redukcja szumów jest ważną kwestią przy wyborze słuchawek, warto jednak natomiast zwrócić uwagę również na inne aspekty – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Osoby często słuchające muzyki powinny skupić się np. na jakości odtwarzanych dźwięków czy zakresie częstotliwości. Sprzęty też w różny sposób radzą sobie ze skrajnie wysokimi lub niskimi dźwiękami, co może być istotne dla melomanów. 

Nie bez znaczenia jest też wygląd słuchawek. Na rynku dostępne są sprzęty o najróżniejszym kształcie i kolorze. Nie brak modeli pełnych ozdób, jak również subtelnych i eleganckich. Zestaw przeznaczony do gry może rzucać się w oczy i świecić, do pracy natomiast zwykle lepiej sprawdzą się subtelne i niewielkie pchełki o niewielkim rozmiarze. Zastanów się, gdzie najczęściej będziesz używać nowych słuchawek i dopasuj ich styl do okoliczności. 

Aktywna redukcja szumów to przyjemność, na którą zasługujesz

ANC – co to za system? Już znasz odpowiedź na to pytanie i wiesz, do czego może Ci się przydać. To prawdziwa rewolucja, dzięki której będziesz w stanie całkowicie oderwać się od rzeczywistości i odciąć od zewnętrznych szumów. Z przyjemnością zanurzysz się w świecie swojej ulubionej muzyki, podcastu czy audiobooka, a nic i nikt z zewnątrz nie będzie Ci w tym przeszkadzał. 

Jednocześnie będziesz mieć satysfakcję, że Twoje nowe słuchawki doskonale do Ciebie pasują. Są odwzorowaniem Twojego gustu, stylu i upodobań, co ma ogromne znaczenie. Na polskim rynku jest wiele modeli słuchawek z ANC, więc na pewno znajdziesz sprzęt dla siebie. Pamiętaj jedynie, aby zawsze kupować produkty sprawdzonych marek w sklepach godnych zaufania. W ten sposób możesz mieć pewność, że sprzęt Cię nie zawiedzie i kupisz go po najlepszej cenie.