Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Przekaż TERAZ » x

Dobra, czyli bezpieczna jazda

Brawura, alkohol i zmęczenie, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Okres Świąteczno-Noworoczny, to zawsze wzmożony ruch, złe warunki na drodze, długie trasy, dlatego warto wykorzystać dobre rady eksperta i poprawić sobie jakość jazdy dziś
i w przyszłości.

Jeśli chodzi o alkohol i brawurę, to przyczyny, z którymi walczy się najtrudniej. Warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo pamiętając o kilku prostych ćwiczeniach, a także o właściwym ułożeniu ciała podczas jazdy, co skutecznie wpływa na poprawę sprawności kierowcy, a co za tym idzie, także na szybkość reakcji w sytuacji zagrożenia. - W większości kierowcy nie zdają sobie sprawy z wagi drobnych rzeczy podczas jazdy np. samego ustawienia fotela - mówi Tomasz Chomiuk, specjalista w zakresie rehabilitacji i fitness. - Czasami coś, co wydaje się banalną uwagą, ma niebagatelny wpływ na nasze ciało. Istnieje cała gama mało znanych ćwiczeń, bardzo przydatnych dla kierowców. Niektóre z nich możecie Państwo stosować nawet siedząc przed kierownicą w korku, bądź na światłach – dodaje Chomiuk.
 
Na portalu YouTube.pl pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCHEXc3EnFTrBe9oCwjRpxDg

znajdziemy cykl czterech krótkich filmów pokazujących właściwą postawę podczas jazdy, niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego ułożenia ciała w trakcie kierowania samochodem, oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, które niwelują zagrożenie deformacji sylwetki. Warto, aby przed wyruszeniem w drogę poświęcić kilka minut na ich obejrzenie.

Cykl filmów „Dobra Jazda” sponsoruje PKN Orlen w ramach kampanii „ORLEN. Bezpieczne Drogi”.
 
Więcej informacji:
e-mail: raportcsr@gmail.com

źródło RAPORT CSR.PL
Autor: