Biznes musi dostosować się do rewolucji technologicznej

– Tylko zmienność jest niezmienna! Takie mamy czasy, że biznes musi być gotowy na wszystko i to bardzo szybko. Historia gospodarcza świata przyśpieszyła bardzo mocno, zwłaszcza w kontekście takich wydarzeń jak brexit, wojny handlowe pomiędzy USA a Chinami, czy niestabilność geopolityczna w sporej części świata – mówił Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź podczas panelu na Kongresie 590.

Każdy projekt potrzebuje liderów
Podczas panelu zorganizowanego przez KGHM w ramach Kongresu 590 (7–8 października) pt. „W poszukiwaniu współczesnych liderów w czasach wyzwań gospodarczych i technologicznej rewolucji" prelegenci Jerzy Kwieciński, minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju; Tom Reed, amerykański Kongresmen z Partii Republikańskiej; Thomas J. Lee, współzałożyciel i Partner Zarządzający Fundstrat Global Advisors; Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź, oraz Patrycja Klarecka, członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej, PKN ORLEN zastanawiali się nad tym, jak prowadzić biznes w czasach ogromnych zawirowań ekonomicznych, rozwoju cyfrowego i technologicznego.
– Zarówno w świecie polityki, administracji czy biznesu potrzebujemy liderów, którzy będą nadawać ton temu, co dzieje się w  państwie i gospodarce – mówił minister Kwieciński. – Każdy projekt potrzebuje lidera, który konsekwentnie będzie go realizował – dodał. – Potrzebujemy również liderów intelektualnych. Nawiąże tutaj do śmierci Pana Kornela Morawieckiego. Jeden z internautów, tuż po śmierci lidera Solidarności Walczącej napisał, że gdyby nie to że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 roku, byłaby to osoba całkowicie zapomniana. A jestem przekonany, że jego bezkompromisowość, niezłomność w dążeniu do celu może być przykładem dla nas – dodał minister.
– Tylko liderzy są w stanie przekonywać załogę do nietypowych rozwiązań. W kopalniach KGHM korzystamy na przykład z dronów. Wydawać by się mogło, że to technologia...
[pozostało do przeczytania 58% tekstu]
Dostęp do artykułów: