Urodzinowa gala Niezaleznej.pl. Wręczono Nagrody Prometejskie im. Lecha Kaczyńskiego

W Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala portalu niezalezna.pl, na której wręczono Nagrody Prometejskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Laureatem nagrody specjalnej został prezydent Andrzej Duda, a wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się: prof. Krzysztof Szczerski – szef gabinetu prezydenta RP, minister Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa – oraz prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

„Jest rzeczą dla mnie naturalną, a więc najwłaściwszą z właściwych, że w pierwszej edycji Nagrody Prometejskiej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nagroda specjalna przypadła panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie” – napisał w liście skierowanym do uczestników gali portalu Niezależna.pl prezes Jarosław Kaczyński. Podziękował także redaktorowi naczelnemu „Gazety Polskiej” Tomaszowi Sakiewiczowi oraz kolegium redakcyjnemu portalu Niezależna.pl za nadanie Nagrodzie Prometejskiej imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Dziękując za uhonorowanie, prezydent Andrzej Duda wspominał patrona nagrody. – Lech Kaczyński był obśmiewany przez salonowe media jako romantyk w polityce zagranicznej, w przeciwieństwie do pragmatyków rządu, który powstał w 2007 roku. Najbardziej romantycznym przejawem koncepcji Lecha Kaczyńskiego jest gazoport w Świnoujściu. To właśnie ta myśl prezydenta Kaczyńskiego, którą staramy się twórczo rozwijać. Ta wielka koncepcja prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest koncepcją żywą. Ona jest i będziemy rozwijali ją pragmatycznie, patrząc na horyzont interesów Rzeczypospolitej Polskiej, absolutnie w pierwszej kolejności. Najpierw my, a zaraz potem przyjaciele. (...) To jest właśnie ten polityczny testament, który pozostawił po sobie pan prezydent Lech Kaczyński. To wielkie zadanie, które nam zostawił. Te słowa, które wielokrotnie przypominałem: „Na was wtedy spocznie prowadzenie dalej polskich spraw”. To słowa, które wypowiedział do mnie i do Pawła Wypycha 8 kwietnia 2010 roku. Panie prezydencie, robimy, co w naszej...
[pozostało do przeczytania 39% tekstu]
Dostęp do artykułów: