PKN ORLEN napędza polską gospodarkę.Koncern efektywnie współpracuje z polskimi firmami z sektora MŚP

Budowanie siły gospodarki narodowej przy wsparciu prężnie działających przedsiębiorstw niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla nich samych, jak i dla otoczenia. PKN ORLEN, koncern obecny na 6 kontynentach, nie tylko pozytywnie wpływa na sektor MŚP i napędza rodzimą gospodarkę, lecz także umacniania pozycję Polski jako znaczącego gracza na globalnym rynku.

PKN ORLEN nieprzerwanie od lat uznawany jest za najcenniejszą markę w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. Jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już szósty raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute. Nagród i wyróżnień stale przybywa. Z początkiem września w trakcie XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele PKN ORLEN odebrali wyróżnienie za zajęcie pierwszego miejsca na prestiżowej liście największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu TOP 500 CEE 2019. W ostatnich latach to właśnie działalność międzynarodowa przyniosła koncernowi najwięcej korzyści. W ubiegłym roku został on całkowitym właścicielem czeskiego Unipetrolu, a ostatnio na Słowacji mówił o budowie sieci detalicznej na tym rynku. PKN ORLEN rozszerzył także współpracę z Kolejami Litewskimi, co przełożyło się na wzrost efektywności działań rafinerii w Możejkach. Poszerzanie zakresu działalności na sąsiednich rynkach przekłada się na coraz lepszą pozycję Polski jako znaczącego gracza na europejskim rynku paliwowo-energetycznym.
PKN ORLEN ma również niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. Dzięki długofalowej strategii dywersyfikacji dostaw ropy naftowej obecnie już ponad 50 proc. surowca, który trafia do płockiej rafinerii, pochodzi z kierunków innych niż wschodni – m.in. z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA czy Afryki. Uniezależnienie się od dostaw z jednego kierunku jest jednym z priorytetów koncernu, bo gwarantuje większą stabilność, nawet w sytuacjach kryzysowych....
[pozostało do przeczytania 48% tekstu]
Dostęp do artykułów: