Staże w LOT i bilety dla studentów. Konkurs na pracę dyplomową o lotnictwie pasażerskim i cargo

Polskie Linie Lotnicze LOT, świętujące w tym roku 90. rocznicę istnienia, zainaugurowały  z tej okazji konkurs dla studentów. W jego pierwszej edycji mogą wziąć udział osoby planujące bronić prace dyplomowe w roku akademickim 2019/2020.

Partnerem konkursu jest Politechnika Białostocka. LOT chętnie angażuje się w akcje społeczne i przedsięwzięcia mające pozytywny wpływ na otoczenie. Jednym z obszarów szczególnie istotnych dla spółki jest nauka. Celem nowej inicjatywy jest zacieśnienie współpracy  ze środowiskiem naukowym, zachęcenie do podejmowania prac badawczych i wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju lotnictwa w Polsce, dążenie do podnoszenia jakości prac dyplomowych, a także upowszechnianie wiedzy o działalności przewoźnika i budowa wizerunku LOT jako atrakcyjnego pracodawcy.
- Chcemy pokazywać, jak ciekawym miejscem do rozwoju kariery zawodowej jest linia lotnicza i jak szerokie spektrum możliwości daje. Współpracujemy z wieloma organizacjami studenckimi i angażujemy się we współpracę ze środowiskami naukowymi. Wierzymy, że biznes i nauka wzajemnie się inspirują i działając w ścisłej współpracy, mogą wypracowywać innowacyjne rozwiązania, rozwijać branżę i wyłaniać talenty - mówi Magdalena Pieśniewska, Dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Polskich Liniach Lotniczych LOT.
W konkursie mogą wziąć udział studenci uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce, w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką i inżynierską oraz na pracę magisterską. Tematyka musi być związana z lotnictwem pasażerskim i transportem cargo. Obronione prace trzeba będzie przesłać w terminie od 10 maja do 30 września 2020 roku, a jury ogłosi trzech zwycięzców w grudniu 2020 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci mogą liczyć na trzymiesięczne płatne staże w PLL LOT. Ponadto autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł i dwuosobowy bilet lotniczy na wybranej trasie LOT-u, zdobywca drugiego miejsca...
[pozostało do przeczytania 26% tekstu]
Dostęp do artykułów: