Artyści wspierają bezdomnych

Artyści, aktorzy, dziennikarze wraz z Fundacją Kapucyńską nakarmią bezdomnych. Będą koncerty, pokazy, świadectwa.  Talerz zupy dla bezdomnych od Radosława Pazury, Doroty Choteckiej, Michała Koterskiego, Katarzyny Ankudowicz i wielu innych. To kolejna odsłona akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej po raz piąty przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów.

Już 15tego czerwca, w sobotę, dziedziniec klasztorny przy ul. Miodowej 13 stanie się miejscem wspólnego spędzania czasu bezdomnych i wspierających ich artystów przy posiłku i podczas koncertów. Pomysł na akcję organizatorzy zaczerpnęli z historii patrona fundacji. Błogosławiony Anicet Kopliński w dwudziestoleciu międzywojennym wspierał ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych Warszawiaków wydająca 8 tys. posiłków dziennie. Bracia Kapucyni postanowili kontynuować to dzieło.

Obecnie przy klasztorze kapucynów na ul. Kapucyńskiej 4 działa Fundacja Kapucyńska wraz z jadłodajnią prowadzoną przez braci kapucynów, w której od 25 lat wolontariusze gotują zupę dla około 250 - 300 osób dziennie.

Akcja „Artyści dla bezdomnych” nawiązuje do szczególnie celebrowanych imienin bł. Aniceta Koplińskiego. Tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i w sobotnie przedpołudnie dziedziniec klasztorny wypełni się ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka – bez względu na swój status społeczny. W jednym miejscu zgromadzą się ubodzy, bezdomni, artyści, dziennikarze, zakonnicy i wszyscy ci, którzy będą chcieli wziąć udział w  tym wydarzeniu. W tym roku odbędzie się ono 15 czerwca.

Po przywitaniu gości, o godz. 11.30 rozpocznie się wydawanie zupy, którą nalewać będą goście specjalni.  Na godz. 12.15 przewidziano część artystyczną. Wysłuchamy koncertów świetnych muzyków i zespołów. Wystąpią: Waldek Bieniak, Teściowa Śpiewa, Zespół Policjantów, Pelikan, Wieczny, Tula Moda, Orkiestra Warszawsko-Lubelska Pokaz baniek mydlanych, pokaz swinga.

Opowiemy też o Domu Bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika. Całe wydarzenie poprowadzi Radosław Pazura.

Na sobotnie wydarzenie może przyjść każdy – Fundacja Kapucyńska i Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnego posiłku.  W tegorocznej piątej już edycji zachęcamy mieszkańców Warszawy do przyniesienia i podarowania bezdomnym ciasta.

Partnerami akcji są: Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów i Caritas Polska
Patroni medialni: Niezależna, Gazeta Polska, Aleteia.pl, Radio WNET, Radio Kielce, Polskie Radio Lublin, Telewizja Republika, Radio Anioł Beskidów.

Cały czas trwa zbiórka na spłatę długu wysokości 400 tys. zł. Dług ciąży na Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów i musi zostać spłacony do końca bieżącego roku.
link do zbiórki: https://zrzutka.pl/bza8kx