Wieści ze Wschodu

Machlojki na całego

Z roku na rok rosyjski resort obrony przeznacza coraz więcej pieniędzy na wojsko. Efekty są jednak niewielkie. Wszystko za sprawą wszechogarniającej korupcji. Rosyjska prokuratura nie ma wątpliwości – co najmniej 20 proc. pieniędzy przeznaczanych na wojsko jest rozkradane. Najwięcej afer ma miejsce w trakcie remontów, podczas których wykorzystuje się stare części zamienne jako nowe.

Owocna współpraca

W obecności premiera Rosji Władimira Putina i wiceprezydenta Brazylii Michela Temera podpisano memorandum między rosyjską spółką Inter RAO JES i brazylijską ELETROBRÁS dotyczące wspólnych projektów elektroenergetycznych, które będą realizowane w Brazylii i krajach trzecich.

Rejestracja?

Partia Wolności Narodowej, na której czele stoją Michaił Kasjanow, Władimir Miłow, Borys Niemcow i Władimir Ryżkow, spełniła wszystkie wymagania niezbędne do uzyskania rejestracji – jej oddziały funkcjonują w 53 regionach kraju, a liczba członków przekroczyła 46 tys.

Dziennikarska ofiara

Żurnalista „Kommiersanta” został napadnięty w jednym z parków Moskwy. Elmana Sołtachanowa zaatakowała kilkunastoosobowa grupa zamaskowanych skinheadów. To nie pierwszy tego typu przypadek. W listopadzie 2010 r. w Moskwie bestialsko pobito innego dziennikarza „Kommiersanta”, Olega Kaszyna.
[pozostało do przeczytania -8% tekstu]
Dostęp do artykułów: