Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W poszukiwaniu mniej znanej Ameryki

Dodano: 23/06/2026 - Nr 26 z 24 czerwca 2026

Mundial to nie tylko wielkie święto futbolu, lecz także okazja do poznania kraju gospodarza od mniej znanej strony. Mecze odbywają się w 11 miastach w Stanach Zjednoczonych, tych bardziej popularnych, jak Nowy Jork czy Los Angeles, a także mniejszych miastach, jak Kansas City. Dzięki mundialowi turyści mogą zarówno doświadczyć Ameryki „bardziej medialnej”, jak i zobaczyć ten kraj od strony lokalnych restauracji i barów, rancz, muzyki country i zachwycić się charakterystyczną gościnnością ludzi, którzy mieszkają w mniejszych miasteczkach.

Pierwszy raz w historii piłkarskich mistrzostw świata aż trzy kraje są gospodarzami tego wielkiego futbolowego święta. To Meksyk, Kanada i Stany Zjednoczone. W USA mecze rozgrywane są w 11 miastach rozsianych po całym kraju. Piłkarze rywalizują w określanej mianem „stolicy amerykańskiego Południa” Atlancie, Bostonie, który jest jednym z najstarszych miast USA, Dallas, gdzie znajduje się jeden z największych obiektów mistrzostw, Houston –

     
16%
pozostało do przeczytania: 84%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów oraz lektora na gazetapolska.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas [email protected]

W tym numerze