Święto Klubów „GP” z USA i Kanady

List Andrzeja Dudy do uczestników II Zjazdu Klubów „GP” z USA i Kanady
Szanowni Państwo


II Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie to ważne wydarzenie dla środowisk polonijnych działających w Północnej Ameryce. To również znaczące wydarzenie dla Polski, która szczególnie dzisiaj potrzebuje silnych środowisk patriotycznych, które będą w stanie wpływać na rządy innych krajów w sprawach o żywotnym znaczeniu dla naszych narodowych interesów.
Polonia Amerykańska niejednokrotnie w historii dawała świadectwo swojego przywiązania do Polski. W obliczu zagrożenia Rzeczypospolitej emigranci zza Oceanu nie szczędzili krwi oraz ofiar w obronie jej niepodległości. Swoimi działaniami organizacje polonijne reprezentowały polskie interesy, dokładając wszelkiego wysiłku, aby nasz Kraj był podmiotem, a nie przedmiotem międzynarodowej polityki. Dlatego z radością przyjąłem wiadomość, iż kluby „Gazety Polskiej” podejmują wysiłek na rzecz integracji Polonii w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
Niech tym staraniom przyświecają słowa naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zwracając się do polskich emigrantów w 1985 roku, podkreślał, że „nasze dziedzictwo jest wielkie, ale jest i trudne, musimy je wciąż na nowo odkrywać, pogłębiać, żyć nim, przekazywać je tym, którzy przyjdą po nas”. Istotą papieskiego posłannictwa jest przekonanie, że bez względu na to, gdzie mieszkamy i gdzie pracujemy, naszym nieustającym obowiązkiem jest trwanie w patriotyzmie. Bardzo dziękuję Państwu za świadectwo pamięci o Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim oraz Ofiarach Katastrofy Smoleńskiej, które stanowi dzisiaj szczególny wyraz miłości do Ojczyzny. Przez dziesiątki lat Polacy walczyli, żeby świat poznał prawdę o tym, co wydarzyło się w Katyniu. Dzisiaj naszym zadaniem jest domagać się prawdy o katastrofie 10 kwietnia 2010 roku.
Przekazuję serdeczne pozdrowienia i zapewniam o moimi wsparciu dla wszelkich przedsięwzięć, które podejmowane przez Państwa...
[pozostało do przeczytania 72% tekstu]
Dostęp do artykułów: