Piąta rocznica tragedii smoleńskiej

10 kwietnia mija piąta rocznica największej tragedii, jakiej doświadczyli Polacy po II wojnie światowej. Samolot Tu-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim, w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, rozbił się w pod Smoleńskiem. Wraz z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej zginęło 95 osób, w tym Pierwsza Dama, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, szefowie urzędów i instytucji państwowych, przedstawiciele parlamentu, duchowieństwa i wybitni działacze społeczni.

Od pięciu lat w setkach miast w Polsce i na świecie, wszędzie tam, gdzie działają kluby „GP”, odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary tej tragedii. Kluby „GP”, idąc w Marszach Pamięci, kategorycznie żądają ujawnienia sprawców tej straszliwej zbrodni. Kluby „GP” i całe środowisko Strefy Wolnego Słowa od pierwszych dni domagały się prawdy. Powoli dołączały do nas inne organizacje patriotyczne i partie polityczne. Dzisiaj świadomość o tym, co naprawdę stało się w tamten kwietniowy poranek, dotarła do milionów Polaków. Zachodnie społeczeństwa uświadamiają sobie, że bez żadnej refleksji uwierzyły kłamstwom gen. Anodiny i funkcjonariuszom Donalda Tuska. Członkowie klubów „GP”, tak jak dziesiątki tysięcy patriotów w Polsce i na świecie, będą uczestniczyć w Marszach Pamięci dopóty, dopóki winni nie staną przed niezawisłym sądem. 
W ubiegłym roku po Marszu Pamięci prezes PiS Jarosław Kaczyński wysoko ocenił postawę naszego środowiska, mówiąc: – Dziękuję „Gazecie Polskiej” i klubom „Gazety Polskiej” za to, że podjęły sprawę katastrofy smoleńskiej z taką odwagą. 
Tydzień temu red. Tomasz Sakiewicz napisał w „Gazecie Polskiej”: „Obchody 10 kwietnia stały się przedmiotem bardzo niebezpiecznej gry ze strony władzy. Trzeba na to odpowiedzieć godnie i ze spokojem, nie dając się wciągnąć w żadne prowokacje. Ale godna odpowiedź to pełne zaangażowanie. Musi być nas naprawdę wielu i walczmy o to, by ta rocznica była zauważona przez cały świat”. 
Podobnie jak w poprzednich latach...
[pozostało do przeczytania 66% tekstu]
Dostęp do artykułów: