Dziennikarze „Gazety Polskiej” w TV Republika

Tomasz Sakiewicz, Katarzyna Gójska-Hejke, Anita Gargas, Joanna Lichocka, Marcin Wolski, Piotr Lisiewicz, Samuel Pereira zostali twarzami nowej Telewizji Republika. Znamy już ramówkę, w której nasi dziennikarze zaprezentują programy autorskie o charakterze publicystycznym, interwencyjnym, społecznym i satyrycznym.
 
Dziennikarze „Gazety Polskiej” zagościli na ekranach Państwa telewizorów. Katarzyna Gójska-Hejke, redaktor naczelny „Nowego Państwa”, to jedna z głównych prowadzących TV Republika. Jest gospodarzem codziennego pasma „Wolne Głosy”, w trakcie którego rozmawia z ekspertami, politykami i komentatorami. Oprócz tego dziennikarze „Gazety Polskiej” mają liczne programy autorskie.
 
„Studio Republika” – Ewa Stankiewicz, Tomasz Sakiewicz, niedziela, godz. 14.10

– W założeniu ma to być program, do którego zapraszamy widzów. Będzie realizowany na dworze w charakterystycznych, kojarzących się z problemami miejscach – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”, który będzie współtworzył program z Ewą Stankiewicz. Pierwszy odcinek zrealizowany został koło dawnego urzędu cenzury przy ul. Mysiej. – Chcemy, by wypowiadali się ci, którzy są odbiorcami naszej telewizji, tak aby mogli ją współtworzyć: zarówno w niej występując, jak i nakreślać nam tematy. Chodzi o to, żeby telewizja była interaktywna, a widzowie mogli być do niej zaproszeni i przez to mieli wpływ na to, co dzieje się na ekranie, przez dyskusję i wypowiadanie swojego zdania – mówi Ewa Stankiewicz.

Program z założenia jest otwarty dla wszystkich, ale będą zapraszane również określone środowiska. W pierwszej emisji wystąpili blogerzy, przedstawiciele portali i pism, którzy stworzyli media niezależne od układu władzy. – Chcieliśmy się dowiedzieć, jak do tego doszło, że musieli tworzyć media niezależne, i czym się różnią od już istniejących. Chodziło nam nie tylko o największe media, ale również o te o małym zasięgu, czytane przez kilka tysięcy...
[pozostało do przeczytania 73% tekstu]
Dostęp do artykułów: