Tak manipuluje Rossijskaja Amnistija. Co zostało z Amnesty International? To nie incydentalny wybryk, lecz konsekwentne działanie

Dodano: 17/08/2022 - Nr 33 z 17 sierpnia 2022
FOT. STOCK.ADOBE.COM
FOT. STOCK.ADOBE.COM

Świat [Amnesty International, manipulacja, wojna na Ukrainie]

Napaść Rosji na Ukrainę to wojna dwóch narodów w tym samym stopniu popełniających zbrodnie wojenne. Ukraińscy patrioci odcinający dostawy prądu i żywności do okupowanego Krymu to niegodziwi „antyokupacyjni aktywiści”. Prorosyjski bloger oskarżony o zdradę za wzywanie ukraińskich żołnierzy do złożenia broni to „więzień sumienia”, a prokremlowskie media na Ukrainie – popierające okupację tego kraju – muszą radzić sobie z „szykanami” Kijowa. Taki obraz wojny już od sześciu lat wyłania się z raportów Amnesty International poświęconych Ukrainie.

„Amnesty International bierze udział w rosyjskiej kampanii propagandowej i dezinformacyjnej” – tak krótko określił doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak najnowszy raport Amnesty International. Z publikacji tej można dowiedzieć się, że siły ukraińskie... narażały cywilów na ryzyko oraz łamały prawo konfliktów zbrojnych poprzez działania na zaludnionych obszarach. 

Oburzenie bulwersującym raportem wyraziła

     
12%
pozostało do przeczytania: 88%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów www.gazetapolska.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gazetapolska.pl

W tym numerze