Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

mat. pras.
mat. pras.

Czwarta edycja Forum Wizja Rozwoju odbędzie się 26 i 27 sierpnia 2021 roku w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Konferencja zgromadzi ekonomistów, przedsiębiorców i naukowców z całego kraju, którzy wezmą pod lupę kierunki rozwoju polskiej gospodarki. 

Forum Wizja Rozwoju jest największym wydarzeniem gospodarczym w północnej Polsce, które corocznie gości kilka tysięcy osób. 

– Ideą Forum Wizja Rozwoju jest przede wszystkim szukanie rozwiązań gospodarczych, energetycznych i ekonomicznych na najbliższe lata. Chcemy poszukać rozwiązań w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i podyskutować o źródłach: od atomu po biogaz i wodę – zapowiada Andrzej Michalak, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju.

Plan paneli dyskusyjnych został oparty o zagadnienia z obszarów gospodarczych istotnych zarówno dla regionu, jak i całej Polski. Znamienici eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki będą przez dwa dni dyskutować o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Energetyka będzie jednym z najobszerniejszych tematów rozmów, stąd w tegorocznej agendzie Kongres 3W – Woda, Wodór, Węgiel, współorganizowany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. W czasach, kiedy przed polską gospodarka stoi wyzwanie transformacji energetycznej i potencjalnej konieczności rezygnacji z węgla jako paliwa, to temat idealnie wpisujący się w filozofię Forum.

W programie nie zabraknie rozmów dedykowanych inwestycjom transportowym, takim jak droga Via Carpatia, która ma połączyć greckie Saloniki z litewską Kłajpedą. Pojawią się też wątki związane z przekopem Mierzei Wiślanej oraz budową Centralnego Portu Komunikacyjnego. W agendzie tradycyjnie uwzględniono także politykę senioralną: kwestie związane z aktywizacją zawodową osób starszych, zaspokajaniem ich potrzeb oraz szukaniem rozwiązań ułatwiającym funkcjonowanie w społeczeństwie. Kolejnym ważnym tematem, który zostanie podjęty w trakcie konferencji, jest gospodarka morska. Eksperci porozmawiają m.in. o rozwoju portów, problemach magazynowania towarów oraz terenach przeznaczonych na inwestycje obszarowe od Trójmiasta po Świnoujście i Szczecin. Nie zabraknie także dyskusji poświęconych nowym technologiom, geopolityce oraz wpływowi pandemii COVID-19 na gospodarkę. 

Partnerem Generalnym IV edycji Forum Wizja Rozwoju jest PKN Orlen. Partnerzy Strategiczni: BGK, Węglokoks S.A., KGHM Polska Miedź S.A.. Partnerzy Główni: Totalizator Sportowy sp. z o.o., Energa Grupa ORLEN. Partner Główny i Partner Hackathonu: Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. Partnerzy+: PGNiG, Fundacja State of Poland. Partnerem II Pomorskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich jest Fundacja Lotto.