Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu. 

Szlachetne zdrowie
Około 80 weteranom, którzy wzięli udział w przełożonym na 24 czerwca Dniu Zwycięstwa na placu Czerwonym, zafundowano dwutygodniowy turnus w sanatorium. Doprawdy, wzruszająca troska... Tym bardziej że to przecież przejaw troski o najcenniejsze na świecie zdrowie Władimira Putina. Bo weteranów zapakowano do sanatorium na kwarantannę, by mieć pewność, że nie zarażą koronawirusem prezydenta, oglądającego z nimi paradę wojsk. Ale sanatorium za friko to i tak fajna sprawa, nie?

Powrót do normalności
Pandemia ustępuje! W Kraju Krasnojarskim otwarto pięć plaż. Jest tylko jedno „ale”: nie wolno się tam opalać i kąpać – w związku z obowiązującym wciąż zakazem przebywania w miejscach masowego gromadzenia się ludzi. Krasnojarsk nawiązał tym samym do śmiałych rozwiązań z Jarosławia, gdzie władze miejskie pozwoliły na wznowienie działalności łaźni publicznych. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą tam wpuszczani klienci.

Technika w służbie człowieka
Unikalne technologie i standardy zademonstrowały służby komunalne z Omska. Rozpadający się 8-piętrowy blok mieszkalny podparto tam po prostu kawałkiem żelaznego pręta. Ponad 430 mieszkańców może spać spokojnie. A jak coś by się miało dziać, to zawsze przecież można dostawić drugi pręt i jeszcze solidniej podeprzeć wyginające się płyty nośne. Będzie na lata. No, chyba że ktoś pręty ukradnie...
 
Fantazja aż po grób
Konkurs w kopaniu grobów na czas, który miał odbyć się w ramach branżowego forum „Nekropol-Primorje 2020” we Władywostoku, zostanie w tym roku przeniesiony do Omska i przeprowadzony w innym terminie – poinformowali organizatorzy imprezy. Na pocieszenie zapewniono jednak, że...
[pozostało do przeczytania 32% tekstu]
Dostęp do artykułów: