Steve Bannon: Chiny muszą zapłacić za pandemię. Były doradca Donalda Trumpa wskazuje odpowiedzialnych za żniwo COVID-19

Donald Trump powiedział, że koronawirus to niczym atak na Pearl Harbor, niczym zamach na World Trade Center i że wina za wybuch epidemii jest po stronie chińskiej partii komunistycznej. To pokazuje, w jaką stronę zmierzają dowody, jeśli chodzi o odpowiedzialność za tę olbrzymią tragedię – stwierdził Steve Bannon, były doradca Donalda Trumpa, w wywiadzie udzielonym red. Michałowi Rachoniowi na antenie TVP Info.
 
Parę dni temu Donald Trump wypowiedział następujące słowa na temat koronawirusa: „Doświadczyliśmy najgorszego ataku, jaki kiedykolwiek nastąpił na nasz kraj. To atak gorszy niż Pearl Harbor i World Trade Center. Taki atak nigdy nie powinien się zdarzyć. Nigdy podobnego nie było. On mógł być zatrzymany u źródła. Mógł być zatrzymany w Chinach”. Z jakiego powodu prezydent USA wysyła tego rodzaju przekaz, z tego samego gabinetu, zza tego samego biurka, zza którego przed laty inni prezydenci wysyłali informacje o ataku na Pearl Harbor czy ataku na dwie wieże w Nowym Jorku?
To zakrawa na ironię, że przemawiam do polskiej publiczności w dniu 75. rocznicy zwycięstwa wojsk alianckich. Nasze amerykańskie działania w tamtym konflikcie rozpoczęły się na Pacyfiku, początkiem był atak na Pearl Harbor. Donald Trump powiedział wspomniane słowa, siedząc za tym samym biurkiem, przy którym siedział Franklin Delano Roosevelt, kiedy prowadził działania wojenne podczas II wojny światowej. Musimy pamiętać, że istnieją trzy rodzaje wojen: informacyjna, gospodarcza, ale także kinetyczna, czyli wojna, którą de facto prowadzi się przy użyciu broni. Donald Trump podkreślił, że wirus jest takim samym atakiem jak ten na Pearl Harbor czy ten z 11 września, i że pełną odpowiedzialność za niego ponosi chińska partia komunistyczna. To też pokazuje, w którą stronę zmierzają dowody. Wirus ten doprowadził do śmierci ponad 200 tys. osób na całym świecie. Doprowadził również do niemierzalnych strat gospodarczych i na pewno takie kraje jak Polska...
[pozostało do przeczytania 88% tekstu]
Dostęp do artykułów: