Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w Essen

Sala kościoła św. Klemensa, w której odbyło się spotkanie, zapełniła się do ostatniego miejsca tutejszą Polonią.

Klub „GP” w Essen zorganizował spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem i bardem Strefy Wolnego Słowa Pawłem Piekarczykiem. Spotkanie poprzedziła msza św., którą odprawił ks. proboszcz Jerzy Wieczorek.

Jednym z gości był prezes Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła, Józef Malinowski. Spotkanie rozpoczął przewodniczący klubu w Essen, Wojciech Kusy, który po krótkim wprowadzeniu oddał głos zaproszonym gościom. Redaktor Sakiewicz przedstawił aktualną sytuację polityczną w Polsce, tuż przed wyborami prezydenckimi. Mówił o miejscu Polski na arenie międzynarodowej, o zagrożeniach, jakie stwarza polityka Rosji, i znaczeniu reform Prawa i Sprawiedliwości dla przyszłych pokoleń Polaków. W trakcie spotkania kilkakrotnie wystąpił Paweł Piekarczyk, który swoimi patriotycznymi piosenkami rozgrzewał obecnych na spotkaniu i przypomniał swoje największe przeboje. Jak powiedział dziennikarzom „Gazety Polskiej Codziennie” Wojciech Kusy, dyskusja mogłaby potrwać nawet do rana, ale ostatecznie trzeba było ją przerwać. Szef klubu „GP” w Essen podkreślił, jak ważne dla klubowiczów i całej Polonii są takie spotkania. Wciąż otrzymuje liczne wiadomości od osób uczestniczących w tych wydarzeniach z podziękowaniami za organizację i zaproszenie Tomasza Sakiewicza i Pawła Piekarczyka. – Za każdym razem przyjazd takiej osoby jak pan redaktor jest wielkim wydarzeniem. Polonia jest spragniona takich spotkań. Wyczuwa się dużą troskę o Polskę. Choć na twarzach uczestników widoczne było zmęczenie, to chęć dalszej rozmowy była ogromna – powiedział „Codziennej” Wojciech Kusy.

***
Od pewnego czasu trwa atak na środowisko klubów „GP”. Członkowie klubów już przyzwyczaili się do tego, że różne grupy próbują ich skłócić tylko z tego powodu, że od 2005 roku z poświęceniem działają dla dobra Polski. Tuż przed wyborami prezydenckimi...
[pozostało do przeczytania 71% tekstu]
Dostęp do artykułów: