Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.
 
Wizyta na szczycie
Zaarin Boo Bair Żambałowicz Cyrendorżijew, przywódca organizacji religijnej szamanów z Buriacji „Tenegeri”, podpisał międzynarodową umowę o współpracy z kapłanami Voodoo w Afryce – donosi portal tayga.info. I to jest dopiero prawdziwa dyplomacja... Czyż świat nie byłby lepszy i piękniejszy, gdyby zamiast Siergieja Wiktorowicza Ławrowa szefem rosyjskiego MSZ został właśnie Zaarin Boo Bair Żambałowicz Cyrendorżijew?
 
Ze świata nauki
Uniwersytety z Osetii Południowej oraz Ługańskiej Republiki Ludowej zamierzają utworzyć wspólne stowarzyszenie naukowe. „Podobną praktykę mamy już z Doniecką Republiką Ludową” – oznajmił obecny na spotkaniu przedstawicieli obu zaprzyjaźnionych uczelni prezydent Osetii Południowej Anatolij Bibiłow. Podobno w kolejce do przyjęcia do tego elitarnego grona już tłoczą się rektorzy Oxfordu, Cambridge i Harvardu.
 
Wszystkim nie dogodzisz
Pewna turystka z Krasnoufimska na Uralu podała do sądu biuro turystyczne za to, że samowolnie i bez jej wiedzy zmieniło trasę wykupionej przez nią wycieczki. Konkretnie poszło o to, że zamiast zaplanowanego zwiedzania cerkwi błogosławionego Prokopiusza w Wielkim Ustiugu turystom zorganizowano wyjazd do lokalnej fabryki wódek. Durna baba. Niejeden jeszcze by dopłacił za taką modyfikację programu... A może raczej chytra? Najpierw napiła się na krzywy ryj, a teraz jeszcze chce pieniędzy.
 
Lekarstwo na zimową depresję
Cztery dni poszukiwano 66-letniego mieszkańca Galicza w obwodzie kostromskim, który wziął dokumenty oraz 500 rubli i bez słowa wyszedł z domu. Dzień wcześniej chory na nadciśnienie mężczyzna odwiedził z żoną cmentarz, co zdaniem policji mogło wywołać u...
[pozostało do przeczytania 33% tekstu]
Dostęp do artykułów: