Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Odlot po buriacku
Tuż przed startem samolotu Chabarowsk–Irkuck z rejsu cofnięto siedmiu mieszkańców Buriacji. Jak stwierdził personel, pasażerowie byli tak pijani, że w żaden sposób nie nadawali się do podróży. „Część z nich nie była w stanie samodzielnie się poruszać” – poinformowała policja. Zaraz, zaraz, ale o co tu idzie? Nie mogli chodzić, więc postanowili polecieć. Chyba logiczne?

Krioterapia dla każdego
„W szpitalu w Murmańsku pacjenci skarżą się na śnieg w salach” – informują lokalne media. Dziwne. W grudniu trudno chyba oczekiwać, żeby w Murmańsku kwitły stokrotki. A poza tym, czy nikt tam nie słyszał o korzyściach płynących z krioterapii? Zamiast się skarżyć, powinni chyba się cieszyć. Zresztą niech uważają z tymi narzekaniami, żeby nie trafili za nie do jakiegoś ośrodka krioterapeutycznego za kołem podbiegunowym. Na parę lat.

Sposób na niepełnosprawnych
W mieście Nytwa w Kraju Permskim poruszająca się na wózku niepełnosprawna złamała obie ręce, kiedy przewróciła się wraz wózkiem. Próbowała wjechać po specjalnym podjeździe prowadzącym do drzwi siedziby miejskiej administracji. Może następnym razem skręci kark, kiedy podejmie kolejną próbę wdarcia się do budynku i przeszkadzania w pracy miejskim urzędnikom, zajętym rozwiązywaniem problemów obywateli?

Noc poślubna we troje
Nie tak wyobrażała sobie noc poślubną panna młoda z Syzrania w obwodzie samarskim. Do hotelu, w którym małżonkowie mieli spędzić upojne chwile, zawiózł młodożeńców jedyny trzeźwy na weselu kolega pana młodego, ale potem coś poszło nie tak. Na miejscu wdzięczny pan młody postanowił z kolegą się napić i jak już zaczęli, to pili całą noc, zapominając o istnieniu...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: