Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Nie dali pospać
Niedaleko stacji kolejowej Pietielino przejechany przez pociąg mężczyzna nie tylko przeżył wypadek, ale zaraz potem... pobił maszynistę wyciągającego go spod wagonu. Za to, że przeszkadzał mu spokojnie spać między torami. Cudownie ocalonego odwiozła do szpitala karetka – z objawami wstrząśnienia mózgu i kompletnego upojenia alkoholowego.

Historyczne zagadki
W Petersburgu uratowano (a zaraz potem zatrzymano) mężczyznę, który topił się w rzece Mojce z plecakiem, w którym miał odrąbane kobiece ręce. W jego mieszkaniu znaleziono kolejne części ciała i zakrwawioną piłę. Aresztowany to Oleg Sokołow – znany rekonstruktor i były członek rady naukowej Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego, propagującego prawdę historyczną akceptowaną przez Kreml. Były, bo Towarzystwo natychmiast usunęło ze swojej strony wszelkie informacje o nim. Był człowiek, nie ma człowieka?

Sprawiedliwy i szybki
W Jekaterynburgu zaginęła Marina G., która wyszła z domu i urwał się z nią kontakt. Zaniepokojona rodzina zgłosiła jej zaginięcie na policję, która natychmiast wszczęła poszukiwania. Po niecałym tygodniu zakończyły się one sukcesem. Okazało się, że zaginioną skazano na 2 lata za kradzież i już odsiaduje wyrok w kolonii karnej. To się nazywa sprawny wymiar sprawiedliwości!

Paląca potrzeba
W Ufie zatrzymano obywatela, który po pijanemu podpalił meczet. Sprawca zapewnia, że nie miał złych zamiarów: kierowany nagłą potrzebą zaspokojenia potrzeb duchowych wszedł tylko do świątyni, bo szukał w niej mułły. Niestety, w meczecie było ciemno i musiał poświecić sobie zapałką. Ponieważ jednak był pijany, zapałka mu wypadła i to z tego powodu musiało dojść do...
[pozostało do przeczytania 33% tekstu]
Dostęp do artykułów: