Módlmy się za naszych braci w wierze

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią. Ataki na wyznawców Chrystusa zdarzają się kilka razy w miesiącu w różnych częściach świata.

Poznański klub „GP” i AKO uczestniczyły w niezwykłym zgromadzeniu, które odbyło się na placu Wolności przy symbolicznie ułożonym krzyżu ze zniczy na znak solidarności z naszymi braćmi w wierze, którzy cierpią za wierność Bogu i Kościołowi. Maronicki arcybiskup Damaszku Samir Nassar napisał do Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie list, w którym opisuje, jak w Syrii nieustannie cierpią chrześcijanie. On sam jest świadkiem tych wydarzeń. Od odczytania tego listu rozpoczęło się wieczorne zgromadzenie publiczne na placu Wolności. Po nim prowadzący wydarzenie Wojciech Gulczyński z organizacji Poznań dla Życia zauważył: – Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią. Ataki na wyznawców Chrystusa zdarzają się kilka razy w miesiącu w różnych częściach świata. Dyskryminacja, pogarda i nienawiść wobec naszych braci w wierze są w wielu krajach na porządku dziennym, lecz informacje o tym nie przebijają się do mediów ani światowych, ani polskich – podsumował. W dalszej części przytoczone zostały przykłady z obecnego roku napaści terrorystycznych na chrześcijan. Zgromadzenie zakończyło się wspólną koronką do Miłosierdzia Bożego. Organizatorem zgromadzenia były organizacje Poznań dla Życia i Chrześcijański Kongres Społeczny. Oto treść listu maronickiego arcybiskupa Damaszku Samira Nassara:
„Żyjąc wśród bomb
Część wojny w Syrii to życie w obawie przed przypadkowymi bombami, których cel, jak w rosyjskiej ruletce, jest zawsze nieprzewidywalny. W niedzielę 23 sierpnia deszcz pocisków moździerzowych spadł na jedną z dzielnic, w tym dwa trafiły w dach kościoła. Sklepienia są kamienne, dlatego utrzymały się, pomimo zniszczeń i pęknięć. Zbiorniki z wodą i paliwem zostały uszkodzone, a klimatyzacja zepsuta. Pobliski łaciński kościół i domy kilku rodzin w sąsiedztwie także...
[pozostało do przeczytania 69% tekstu]
Dostęp do artykułów: