Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę.
Od Moskwy do wiosek na Przywołżu


Siła niewidzialnej armii
9 maja w Woroneżu po raz pierwszy w Rosji ma zostać zademonstrowany najnowszy kompleks tłumienia radioelektronicznego o nazwie Palantyn. „Na Defiladzie Zwycięstwa pokażą niewidzialną broń” – piszą z tej okazji media. Czyli jak nic na tej defiladzie nie będzie widać, to będzie właśnie to?

Pomoże narodowa zbiórka?
Gospodarka zjednoczonego z Macierzą Krymu z roku na roku rozkwita coraz bardziej, ale od czasu do czasu napotyka na drobne problemy. Tuż przed początkiem sezonu turystycznego tamtejsze zakłady produkcji win ogłosiły, że mogą na kilka miesięcy wstrzymać produkcję. Bo nie mają... butelek. Może więc zwrócić się do rosyjskich patriotów o zrobienie porządków w piwnicach i na strychach i odesłanie zalegających tam pustych butelek na półwysep? Tego dobra w Rosji zabraknąć nie powinno!

Właściwi ludzie na właściwym miejscu
Tylko za to, że pewna lekarka z Barnaułu skutecznie wdrażała w praktyce swoją specjalistyczną wiedzę medyczną, grozi jej 15 lat więzienia. Będąca specjalistą od uzależnień pani doktor handlowała na mieście narkotykami. W spółce ze swoim pacjentem. Jak informuje prokuratura, wspólnicy byli przy tym tylko szeregowymi członkami większej grupy przestępczej. Ciekawe, kto więc mógł stać na najwyższym szczeblu hierarchii w strukturze, w której działały tak profesjonalne kadry... Minister zdrowia?

Dobra gospodyni dom weselszym czyni
A na pewno stara się go uczynić zamożniejszym. Tak jak młoda mieszkanka Ust'-Iszymu w obwodzie omskim, która zadbała, aby również w jej obejściu nie zabrakło inwentarza absolutnie niezbędnego w każdym rosyjskim gospodarstwie domowym – czyli mostów napędowych do UAZ-a....
[pozostało do przeczytania 32% tekstu]
Dostęp do artykułów: