Scenariusz przyszłej wojny

W Suwałkach nieznany osobnik na peronie dworca kolejowego atakuje Rosjankę. W jej obronie staje kilku rosyjskich pasażerów pociągu. Wywiązuje się bójka. Policja próbuje rozdzielić walczących. Z pociągu wypada kilkudziesięciu Rosjan. Biją funkcjonariuszy i ich rozbrajają. Policja ściąga posiłki. Okazuje się, że setki Rosjan przybywają na dworzec, żeby bronić swoich. Niektórzy mają broń. Protestujący okupują dworzec i ogłaszają się ofiarami Polaków. Rosyjski ambasador składa ostry protest w MSZ i żąda natychmiastowego wypuszczenia protestujących. Rosja stawia w gotowości bojowej swoje wojska w Królewcu.

W tym czasie zaplanowane wcześniej demonstracje moczarowców przeciwko mieszaniu się Izraela w polskie sprawy przeradzają się w serię ekscesów. Dochodzi do podpaleń budynków sakralnych i znieważenia symboli żydowskich. Na ekscesy reaguje ambasada USA, a kongres Stanów Zjednoczonych zwołuje specjalne posiedzenie. Do czasu opanowania sytuacji przez polski rząd wstrzymana jest wszelka pomoc wojskowa USA.

Z Królewca wyruszają grupy „ochotników” na motocyklach na pomoc protestującym w Suwałkach. Grupy „ochotników” uzbrojone są w lekką broń. Rozbrajają straż graniczną. Polska próbuje zmobilizować wojska, ale cyberatak paraliżuje łączność i znaczną część logistyki. Nie działa kolej. Na autostradach tworzą się gigantyczne korki. Ruch został zablokowany po wypadkach cystern z benzyną i chemikaliami. Przez otworzoną granicę wjeżdża konwój humanitarny dla Rosjan otoczonych w Suwałkach na dworcu. Konwój liczy kilkaset ciężarówek. W Suwałkach pojawiają się oddziały rosyjskiej samoobrony. Atakują komisariaty policji, dochodzi do strać z niewielkimi oddziałami polskiego wojska. Rosja żąda natychmiastowego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie atakowania przez Polaków mniejszości rosyjskiej i żydowskiej w Polsce. Szefowie MSZ Izraela i Federacji Rosyjskiej wydają w tej sprawie wspólne oświadczenie.

Kilku ministrów polskiego...
[pozostało do przeczytania 44% tekstu]
Dostęp do artykułów: