Laureaci roku 2010

„Przy okazji każdej z uroczystości upamiętniającej moich Rodziców zawsze jestem ogromnie wdzięczna tym wszystkim, którzy często narażając się na społeczny ostracyzm, nie kryją uznania dla działalności Taty i Mamy.

Niezwykle cenię sobie aktywność Klubów „Gazety Polskiej”. To dzięki zaangażowaniu członków tych nieformalnych stowarzyszeń udaje się uchronić świadomość wielu osób przed bardzo często fałszywym obrazem rzeczywistości, który dominuje w mainstreamowych mediach. To dzięki dobrej organizacji klubów udaje się rozpowszechniać najbardziej popularny i zarazem najbardziej niechciany w telewizjach film dokumentalny pt. „Mgła”. To dzięki klubom udało się zebrać tak ogromną liczbę podpisów pod wnioskiem o powołanie międzynarodowej komisji mającej na celu zbadanie przyczyn smoleńskiej katastrofy. To dzięki klubom na terenie całej Polski odbywają się spotkania ze świadkami 10 kwietnia i z ludźmi bezpośrednio zaangażowanymi w wyjaśnienie przyczyn tragicznej śmierci ludzi, dla których Dobro Rzeczypospolitej było największą wartością”.

Fragment listu Marty Kaczyńskiej skierowanego do gości zgromadzonych na gali wręczenia nagród „GP”, „NP” i klubów „GP”
W warszawskim Teatrze „Roma” odbyła się gala wręczenia nagród „Gazety Polskiej”, miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” oraz klubów „Gazety Polskiej”. Bohaterami tegorocznej uroczystości, która zgromadziła wiele osobistości życia publicznego, byli: Antoni Macierewicz, ksiądz Stanisław Małkowski i śp. Prezydent Lech Kaczyński.

„Chciałem powitać laureatów dzisiejszego wieczoru. Witam serdecznie rodzinę Lecha i Marii Kaczyńskich. Wszystkie rodziny ofiar tragicznego lotu 10 kwietnia. Cieszę się, że jesteście z nami” – przywitał gości Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Pierwszym laureatem, który tego wieczoru odebrał swoją nagrodę, był ks. Stanisław Małkowski, kapelan „Solidarności”, legenda antykomunistycznej opozycji. „Ci, którzy mieli...

[pozostało do przeczytania 60% tekstu]
Dostęp do artykułów: