Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Alles Gute!
Z powodu podejrzeń, że pułkownik austriackiej armii przez wiele lat był rosyjskim szpiegiem, wizytę w Moskwie odwołała szefowa MSZ Austrii Karin Kneissl. Ta sama, którą jeszcze w sierpniu obtańcowywał sam Władimir Putin na jej weselu. Zabawne – życzenia złożył latem, a przygotowane przez niego prezenty rozpakowano w Wiedniu dopiero teraz?

Metoda Stalina
Po ostatnich wpadkach (i upadkach) związanych ze startami rosyjskich rakiet nośnych dyrektor generalny korporacji Roskosmos zażądał, aby na czas prób bezpieczeństwa nowego statku kosmicznego „Federacja” umieszczać w nim... jego konstruktorów. Dyrektor powoływał się na tow. Stalina, który kazał ostrzelać swoje pancerne auto z jego konstruktorem w środku. Teraz to samo ma czekać inżynierów z Roskosmosu. Apelujemy o konsekwencję: jeżeli projekt nie wypali, to z marszu zostaje też rozstrzelany dyrektor generalny korporacji. Towarzysz Stalin nie lubił półśrodków...

O szkodliwości papieru toaletowego
Rosyjscy lekarze radzą rodakom, aby zrezygnowali z papieru toaletowego, a zamiast niego w toaletach używali nawilżonych chusteczek lub bidetów. Racja, ale biorąc pod uwagę, że te akcesoria nie są jeszcze dostępne w 100 proc. rosyjskich gospodarstw domowych i instytucji publicznych, sugerujemy korektę. Zamiast nawilżonych chusteczek świetnie nada się mokra gazeta, a wodę z bidetu doskonale zastąpi garść świeżego śniegu zgarniętego sprzed wychodka.

Wzięli i ucięli
89-letnia Maria Dronowa trafiła do szpitala w Woroneżu, gdzie stwierdzono konieczność amputacji lewej stopy, w której postępowała gangrena. Chirurdzy obcięli jej całą nogę, i to... prawą. Teraz tłumaczą, że stan pacjentki stanowił...
[pozostało do przeczytania 35% tekstu]
Dostęp do artykułów: