Cykl edukacyjny „Finanse na co dzień”

W jutrzejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” prezentujemy 28. odcinek cyklu „Finanse na co dzień”, dotyczący oferty PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych. Materiał o szerokim walorze edukacyjnym został przygotowany przez redakcję we współpracy z PKO Bankiem Polskim.

W najbliższym numerze „Gazety Polskiej Codziennie” przedstawiamy produkty bankowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tym razem zajmiemy się finansowym wparciem dla MSP: kredytami i pożyczkami. Na naszych łamach informujemy, czym charakteryzują się poszczególne produkty PKO BP dedykowane firmom, które chcą zainwestować w swój  rozwój, i takich, które dopiero rozpoczynają działalność i jak otrzymać finansowanie.

Więcej o ofercie już w piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” w artykule pt. „Zainwestuj w rozwój swojej firmy”.
 
Jak w prosty sposób uzyskać finansowanie dla firmy?
Odpowiada Piotr Cirin, ekspert w Departamencie Klientów Małych i średnich Przedsiębiorstw PKO Banku Polskiego:
 Małe i średnie przedsiębiorstwa to dla nas klienci o szczególnych potrzebach. Staramy się zapewnić im profesjonalne narzędzia, które pomagają w realizacji głównego celu, czyli prowadzeniu dochodowej działalności w najmniej skomplikowany sposób. Obecnie przedsiębiorcy – mali i średni zmuszeni są do wybierania pomiędzy wieloma skomplikowanymi ofertami podobnych produktów. W naszym banku stawiamy na maksymalne uproszczenie oferty dla MSP. Podstawowym produktem, z którego korzystają przedsiębiorcy, jest PKO Konto Firmowe, które przy spełnieniu prostych warunków aktywności jest bezpłatne. Warto wspomnieć w tym miejscu, że do 14 sierpnia działa promocja „2000 dla Twojej firmy”, w ramach której klienci zakładający konto firmowe w PKO Banku Polskim wraz z kartą debetową MasterCard mogą otrzymać nawet do 2 tys. zł premii za aktywne korzystanie z produktów. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się Pożyczka MSP, która stanowi łatwy i szybki sposób na pozyskanie pieniędzy, elastyczność w spłacie i wydatkowaniu środków. Alternatywną dla Pożyczki MSP formą finansowania jest kredyt inwestycyjny i obrotowy. Ponadto, klienci firmowi mogą korzystać z innych form finansowania, jak leasing i factoring, które oferują pozostałe spółki z Grupy Kapitałowej PKO. Dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z biznesem mamy dedykowaną ofertę finansowania – Pożyczkę na Start i Leasing na Start, a dodatkowo od stycznia można zarejestrować działalność w CEIDG jednocześnie zakładając rachunek firmowy bezpośrednio przez system bankowości transakcyjnej iPKO. 
 
 
 
 
Partnerem wydania cyklu Finansowe Vademecum jest PKO Bank Polski. Patronem medialnym cyklu jest niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska"