Kultura

PŁYTA \ The Smurfs 2

Gratka dla najmłodszych słuchaczy. Właśnie ukazał się soundtrack do najnowszego filmu o przygodach smerfów. „The Smurfs 2: Music from and Inspired by” zawiera jednak nie tylko muzykę z filmu, ale także utwory nim inspirowane. Na płycie śpiewają m.in. Britney Spears, Nelly Furtado czy Becky G. Płytę promuje singiel „Ooh La La”.
 
WYDARZENIE \ Teledysk interaktywny

Dawid Podsiadło znów zaskakuje! Właśnie ukazał się jego najnowszy teledysk do utworu „Trójkąty i Kwadraty”. Jest to pierwszy interaktywny teledysk w Polsce. Oparty na technologii filmu sferycznego sprawia, że widz ma prawo wybrania dowolnego kąta, pod jakim będzie oglądał kolejne kadry teledysku.
 
WYSTAWA \ Chiny we Wrocławiu

„Duch dawnego Chang’an. Tradycyjne malarstwo chińskie współczesnych artystów z prowincji Shaanxi” to tytuł wystawy, którą możemy zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Prezentowane prace utrzymane są w stylistyce Szkoły Malarstwa Chang’an, powstałej na początku lat 50. XX w. w stolicy prowincji Shaanxi –  Xi’an.
 
FESTIWAL \ Dwa oblicza

W dniach 17–18 sierpnia w skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy odbędzie się III Karpacki Festiwal Archeologiczny – Dwa oblicza. Impreza prezentuje życie naszych przodków z epoki brązu. Uczestnicy będą mogli m.in. miotać włócznią, strzelać z łuku, zobaczyć dawne machiny oblężnicze i posłuchać dobrej muzyki.
 
Rzeka

„Rzeka” to najnowsza powieść Michaela Neale, amerykańskiego pisarza, performera i autora często nagradzanych piosenek o tematyce chrześcijańskiej. Książka opowiada o życiu Gabriela Clarke’a, którego historia nierozerwalnie związana była z rzeką. Stanowiła ona dla niego punkt odniesienia w życiu, źródło lęków i niepokoju, a także miejsce, w którym ostatecznie odnalazł spokój. „Rzeka” to książka o radzeniu sobie z...
[pozostało do przeczytania 12% tekstu]
Dostęp do artykułów: