Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Mecz Spartak – Legia – jak typować?

mat. pras.
mat. pras.

W środę 15 września Legia Warszawa zmierzy się w pierwszym meczu grupowym Ligi Europy ze Spartakiem Moskwa. Legioniści nie są faworytem tego spotkania - wszyscy legalni bukmacherzy internetowi stawiają na zwycięstwo Rosjan, ale z drugiej strony wydaje się dość prawdopodobne, że mistrz Polski strzeli w tym meczu gola.

Polska piłka klubowa wreszcie doczekała się awansu naszej drużyny do fazy grupowej europejskich pucharów. Po wyeliminowaniu Slavii Praga prowadzona przez Czesława Michniewicza Legia Warszawa zagra jesienią w grupie C Ligi Europy. Czeka ją niełatwe zadanie, bo los przydzielił jej jako grupowych rywali Napoli, Leicester City i Spartaka Moskwa.

– Trudno sobie wyobrazić, że Legia jak równy z równym będzie rywalizowała z Napoli oraz Leicester City. Ale nie możemy skazać warszawian na porażkę. Rywalizacja w europejskich pucharach z pewnością będzie wielkim bodźcem dla mistrzów Polski. To odskocznia od Ekstraklasy i motywacji na pewno nie zabraknie. Legię czeka jesienią rywalizacja na trzech frontach i kluczowa będzie umiejętność dysponowania siłami zawodników – mówił w rozmowie z portalem sport.tvp.pl Wojciech Kowalewski, były bramkarz zarówno Legii, jak i Spartaka.

Bukmacherzy stawiają na Rosjan

Pierwsze spotkanie fazy grupowej Legia rozegra już w środę 15 września, a jej rywalem będzie właśnie zespół z Rosji. Niestety, zarówno w opiniach ekspertów, jak i w typach legalnych bukmacherów zdecydowanym faworytem tego starcia będzie Spartak. 

Zakłady bukmacherskie PZBuk wystawiły kurs na triumf Spartaka w wysokości 1,90, na remis – 3,75, zaś na sukces legionistów – 3,80. W chwili pisania artykułu, był to najwyższy kurs spośród dostępnych u najlepszych operatorów zakładów.

W firmie eTOTO kurs na zwycięstwo Spartaka to 1.89, na remis – 3,65, zaś na wygraną Legii – 3,85. Firma STS w przypadku zwycięstwa Rosjan zapłaci 1,88 zł za każdą postawioną na to złotówkę, w przypadku remisu – 3,50 zł, zaś jeśli ktoś postawi na wygraną Legii i takim rezultatem zakończy się mecz, zgarnie 3,75 zł za każdą postawioną złotówkę. 

Legia powinna przynajmniej strzelić gola

Z drugiej strony, legalni bukmacherzy przewidują, że mistrzowie Polski w środowym spotkaniu powinni przynajmniej strzelić rywalom gola. W PZBuk (Polskie Zakłady Bukmacherskie), które przy okazji tego meczu przygotowały rynek zdarzeń na ponad 100 różnego rodzaju zakładów, w zakładzie „obie drużyny strzelą gola” opcja „tak” jest bardziej prawdopodobna niż „nie” (kursy odpowiednio 1,86 i 2,05). Do najbardziej prawdopodobnych wyników przewidywanych przez bukmachera zaliczają się nie tylko zwycięstwa Spartaka do zero (1:0 z kursem 8,25 i 2:0 z kursem 9,75), ale także remis 1:1 (kurs 8,75) i wygrana moskwian 2:1 (kurs 9,75).

A jeśli ktoś bardzo lubi ryzyko w sporcie, może obstawić wynik uważany przez bukmacherów za… najmniej prawdopodobny. Otóż PZBuk zapłaci aż 131 zł za każdą postawioną złotówkę jeśli mecz zakończy się wygraną Spartaka 5:3 albo zwycięstwem Legii 4:0. Piłka nożna bywa nieprzewidywalna, więc kto wie, może starcie Spartaka z Legią przyniesie komuś spektakularną wygraną w zakładach bukmacherskich.

Gra u nielegalnych operatorów to przestępstwo. PZBuk Polskie Zakłady Bukmacherskie to legalny bukmacher oferujący zakłady sportowe przez Internet na podstawie licencji o numerze PS4.6831.26.2017 wydanej przez ministra finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat. Graj odpowiedzialnie - hazard może prowadzić do uzależnienia.

Autor: Piotr Nowakowski / PZBuk

PZBuk