Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu. 
 
Zbrodnia i kara
Kary za naruszanie kwarantanny mogą być bardzo surowe, o czym przekonał się pewien mieszkaniec Siewiernego w obwodzie nowosybirskim. Samowolnie wyszedł on z domu, a gdy po kilku dniach się w nim nie zjawił, sprawą zajęła się policja. Ustalono, że naruszycielem zainteresował się sąsiad emeryt, który go złapał, zabił i zjadł. Na podwórku u starszego pana (w przeszłości już karanego za zabójstwo) znaleziono też obgryzione resztki kilku innych ofiar.

Mądrości ojca Sergija
Oryginalny sposób na uporanie się z koronawirusem ogłosił schigumen Sergij, proboszcz z klasztoru żeńskiego w Sriednieuralsku. Jego zdaniem w tym celu trzeba zesłać Żydów, zwolenników samoizolacji i obcowania z Bogiem on-line, do Birobidżanu, na Martynikę lub Spinalongę – słynną niegdyś grecką wyspę trędowatych. Ojczulek Sergij to człowiek o wyrazistych poglądach i barwnym życiorysie. Zanim został kapłanem, 14 lat spędził w koloniach karnych – za kradzieże, rozboje i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Głęboka samoizolacja
Policja z Karelii trzy tygodnie szukała zaginionej rodziny, która po prostu zaszyła się we własnym mieszkaniu w obawie przed koronawirusem. Rodzice oraz dwoje dzieci nie tylko przestali otwierać drzwi mieszkania, lecz także odbierać telefony i korzystać z serwisów społecznościowych. Podobno nie podchodzili nawet do okien...

Metoda doktora Karapetiana
Kiedy pewna Rosjanka poskarżyła się w serwisach społecznościowych, że w związku z pandemią nie może dostać się do ginekologa, szybko znalazł się chętny do rozwiązania jej problemu. Uczynny dr Karapetian dokładnie zbadał pacjentkę on-line, przez kamerkę internetową. Jednak konsultacja...
[pozostało do przeczytania 32% tekstu]
Dostęp do artykułów: