Banki na e-odległość. Narzędzia zdalnego bankowania. Solidarni w obliczu epidemii

Obecny okres pandemii koronawirusa skłania sektor bankowy do jeszcze częstszego wykorzystywania nowoczesnych technologii  do kontaktu klientów z bankami. To także okres wzrostu solidarności społecznej, w którym firmy pomagają potrzebującym.

Hasło: „potrzeba matką wynalazków” nabiera szczególnego znaczenia właśnie teraz, gdy codzienne komunikaty informują o kolejnych zachorowaniach i zgonach wskutek pandemii koronawirusa. Wymogi stanu epidemii nakazują szczególną ostrożność w codziennych kontaktach: zarówno na ulicach, w sklepach, jak i we wciąż funkcjonujących instytucjach. Nakaz pozostawania w domu sprawia, że wiele czynności, które do tej pory wymagały fizycznej obecności w tych ostatnich, musi być dokonywanych w e-przestrzeni. Dotyczy to zarówno instytucji publicznych, jak i m.in. banków. Funkcjonujące od lat narzędzia zdalnego bankowania umożliwiają nie tylko obsługę rachunków, ale również opłacanie rachunków, płatności za zakupy online czy załatwianie spraw urzędowych. Wszystko po to, by klienci mogli uniknąć wychodzenia z domu.

Łatwiej i bezpieczniej przy wykorzystaniu e-bankowości 
Najlepszy przykład stanowią ułatwienia w składaniu wniosków o 500+ czy Dobry Start. Dzięki bankowości elektronicznej można złożyć je online w zakładce e-urząd w serwisie transakcyjnym iPKO lub Inteligo. Z takiej możliwości korzysta coraz więcej klientów PKO Banku Polskiego. Opcja złożenia wniosku przez serwis bankowości elektronicznej jest prosta, szybka i przez to bardzo wygodna. Taka forma umożliwia uniknąć kolejek w urzędach. Klienci banku mogą też korzystać z e-usług ZUS. Platforma umożliwia całodobowy wgląd do konta ZUS. Pozwala bez wychodzenia z domu, przez internet, załatwić wiele spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, w tym  sprawdzenie m.in. stanu konta w ZUS, zweryfikowanie informacji dotyczących ubezpieczeń, składek czy wysokości wypłacanych zasiłków. 

IKO: Szybkie płatności w...
[pozostało do przeczytania 80% tekstu]
Dostęp do artykułów: