Rosja: Horror From real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Tajna broń masowej zagłady
Na terenie zakładów amunicji w Podolsku, gdzie oficjalnie wyrabia się m.in. naboje do różnych modeli pistoletów oraz automatów kałasznikowa, policja wykryła wytwórnię nielegalnego alkoholu. A może jednak była to produkcja nie nielegalna, lecz ściśle tajna? To możliwe, ponieważ biorąc pod uwagę śmiertelne żniwo, jakie te wyroby zbierają, można uznać je śmiało za broń masowej zagłady. Inna sprawa, że jej ofiarą pada głównie ludność cywilna. I to na własnym terytorium...

Zła dieta
Na karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał sąd w Archangielsku niejakiego Eduarda Sielezniowa, który w ciągu dwóch lat zabił, a następnie zjadł trzech swoich kompanów od kieliszka. Wyrok surowy, ale przyznajcie sami – przy takim wyborze zakąski nawet najlepszemu adwokatowi byłoby trudno przekonać sąd, że jego klient jest zdeklarowanym wegetarianinem.

Gangi Noworosyjska
40 tysięcy rubli żądali nieznani sprawcy od Bogu ducha winnego mieszkańca Noworosyjska za ujawnienie mu miejsca, gdzie ukryli skradziony mu samochód. Policja wkrótce ustaliła, że auto ukradł znajomy właściciela, z którym pił on wódkę. Miał mocniejszą głowę od gospodarza, więc korzystając z jego stanu, najpierw cichcem zwinął mu kluczyki, a potem samochód. Przestawił go... na sąsiednią ulicę i zadzwonił z cudzego numeru, żądając pieniędzy.

Czujność przede wszystkim
Pewien zaniepokojony mieszkaniec Syzrania sam przyszedł do przychodni, aby zgłosić lekarzom, że ma symptomy koronawirusa i w związku z tym musi dostać zwolnienie z pracy. Podejrzliwi medycy szybko rozpoznali jednak inne objawy, kiedy kazali pacjentowi chuchnąć. Po wyjaśnieniu choremu, że nawet potężny kac nie...
[pozostało do przeczytania 30% tekstu]
Dostęp do artykułów: