Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Tylko prawdziwe informacje
Media państwowe z Federacji Rosyjskiej i Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej będą wspólnie walczyć z fejkowymi wiadomościami. Umowę o współpracy podpisała agencja TASS oraz Koreańska Centralna Agencja Prasowa. Priorytetem współdziałania ma być właśnie przeciwdziałanie dezinformacji. Z tym większą starannością będziemy weryfikować nasze doniesienia – opierając się tylko na godnych zaufania źródłach, na przykład właśnie na TASS.
 
Dystrybutor w każdej kuchni?
Czysta benzyna popłynęła z kranów w mieszkaniach po wymianie rur w jednym z bloków w Riazaniu. Sytuacja przypomina nieco opisywaną przez nas we wrześniu historię z Woroneża, gdzie z kolei przez kaloryfery w jednym z bloków puszczono prąd. Pozostaje już tylko czekać na gaz ulatniający się z gniazdek elektrycznych...
 
Destrukcyjna siła internetu
O tym, że z internetu płyną różne zagrożenia, nie wiedział chyba pewien mieszkaniec Togliatti, który na prośbę wideoblogera wypił pod sklepem spożywczym duszkiem pół litra wódki. Tyle że zaraz potem umarł, więc nagranie, które miało podbić internet, będzie teraz dowodem rzeczowym. Bywalcy sklepu są w szoku, ponieważ zmarły był poważaną osobą: w przeszłości piastował stanowisko dyrektora szkoły, a ostatnio, chociaż podobno marnie się odżywiał, to nie pił już trzy miesiące. Kto mógłby więc przypuszczać, że jest aż tak słaby w te internety?
 
Eksperyment śledczy
Sukcesem zakończyły się działania policji z Kstowa w obwodzie niżegorodzkim, badającej okoliczności wypadku, w którym został ciężko ranny motocyklista. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment śledczy, do udziału w którym zaprosili innego motocyklistę....
[pozostało do przeczytania 36% tekstu]
Dostęp do artykułów: