Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

I wszystko jasne
Lekarzowi z Archangielska, który udzielał pomocy poszkodowanym po wybuchu na poligonie na Morzu Białym, wyjaśniono, skąd w jego organizmie wziął się radioaktywny cez-137. Specjaliści z Moskwy uznali, że lekarz najadł się „radioaktywnych krabów”, kiedy był w Tajlandii, która leży koło Japonii, a więc również Fukushimy. A te kraby popił samogonem Atomik, który w ramach eksperymentu pędzą pod Czarnobylem ukraińscy i brytyjscy uczeni?
 
Centrum przyciągania
Nową strategię rozwoju przygotowała Poczta Rosji. Zamierza ona przekształcić swoje (zwłaszcza oddalone od cywilizacji) placówki w pewnego rodzaju „centra przyciągania”, oferując w nich klientom różne towary – w tym alkohol. Zapewne wysokoprocentowy, bo piwo na wiejskiej poczcie można kupić już od jakiegoś czasu. Jeżeli będzie można też flaszeczkę, to sukces gwarantowany. A gdyby tak jeszcze przynosił ją do domu listonosz?
 
Najlepsza z najlepszych
O Albinie Poroszynie ze Zwieriewa w obwodzie rostowskim było głośno dwa lata temu, kiedy jako wiceszefowa administracji tego miasta wygrała konkurs na „najlepszego urzędnika municypalnego” całego regionu. Teraz zrobiło się o niej znów głośno, ale tylko na chwilę, bo przez osiem kolejnych lat będzie o niej bardzo cicho... Na tyle właśnie została skazana za przyjęcie łapówek na ogólną sumę ponad 2,5 mln rubli. Czyli może i była naprawdę niezła, ale jednak ciut nieostrożna.
 
Grunt to rodzinka
Deputowany z Barnaułu Władimir Popow bez trudu wyjaśnił, w jaki sposób na niedawnych urodzinach jego żony zjawiła się (i wystąpiła) C.C. Catch – gwiazda pop z lat 80. Polityk zaprzeczył, że miał zapłacić niemieckiej piosenkarce za występ....
[pozostało do przeczytania 33% tekstu]
Dostęp do artykułów: