Najnowsze newsy i nie tylko z obszaru Unii Europejskiej

Kary dla Turcji
Agencja dpa podała, że ministrowie spraw zagranicznych państw UE uchwalili nałożenie kar na Turcję za „nielegalne tureckie poszukiwania podmorskich złóż gazu ziemnego koło Cypru”. Ministrowie planują znaczne zmniejszenie przekazywanych Turcji unijnych funduszy oraz wstrzymanie rokowań o umowie o ruchu lotniczym. Wiceszef niemieckiego MSZ Michael Roth oświadczył, że jeśli Turcy nie zmienią swego postępowania, nie są wykluczone sankcje przeciwko konkretnym tureckim firmom i osobom zaangażowanym w podmorskie wiercenia.

Zamknięto największy ośrodek
Włoski rząd zamknął w Mineo na Sycylii największy w Europie ośrodek dla imigrantów (w 2014 roku w tym ośrodku przebywało ponad 4 tys. osób). W opinii szefa MSW Matteo Salviniego z prawicowej Ligi, ośrodek był „centrum narkotyków, prostytucji i przemocy”.

Deportują mniej „uchodźców”
Z danych Eurostatu wynika, że w roku 2018 państwa UE deportowały o 7 proc. mniej nielegalnych imigrantów niż rok wcześniej. Na początku roku w krajach UE nadal mieszkało prawie 602 tys. nielegalnych przybyszów – najwięcej w Niemczech i we Francji.

Terror brytyjskich urzędników i sodomitów
W Wielkiej Brytanii rośnie neokomunistyczny terror urzędników i sodomitów: Departament Pracy i Emerytur w Birmingham zwolnił z pracy 56-letniego lekarza, gdy ten podczas rozmowy z przełożonym (urzędnikiem) odmówił zwracania się do mężczyzn per „pani”. Lekarz został między innymi zapytany, co zrobi, „jeśli zgłosi się do niego brodaty i wysoki mężczyzna i będzie chciał, żeby zwracać się do niego jak do kobiety. Ministerstwo pracy stwierdziło, że poglądy lekarza stoją w sprzeczności z ustawą o równości z 2010 roku.

Zachęty do powrotu emigrantów
W hiszpańskiej Galicji ruszył program zachęcający do powrotu emigrantów (30 zachęt). Obejmuje on m.in. system wypłat dla młodych małżeństw i...
[pozostało do przeczytania 35% tekstu]
Dostęp do artykułów: