Rosja: Horror from Real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.

Dzień Zwycięstwa
Reprezentacja Dumy Państwowej w piłce nożnej zwyciężyła w wyjazdowym meczu z drużyną Bundestagu – poinformowała w przededniu Dnia Zwycięstwa agencja informacyjna TASS. Dziennikarze kurtuazyjnie nie nawiązali do historii, ale każdy patriota i tak zrozumiał: niech się ci Niemcy cieszą, że przegrali w Berlinie z Rosjanami tylko 1:2. Lepsze to niż podpisywać bezwarunkową kapitulację...
 
Patriotyczna konkurencja
W Sewastopolu, z biura tamtejszej filii ruchu „Nieśmiertelny Pułk”, skradziono 500 portretów uczestników wojny, które miały być wykorzystane na defiladzie z okazji Dnia Zwycięstwa. Wstrząśnięci aktywiści oskarżają o ten haniebny czyn konkurencję – w Sewastopolu działa jeszcze jedna organizacja o tej samej nazwie i też rości sobie prawo do monopolu na tę patriotyczną działalność. Co za dużo, to niezdrowo?
 
Marzenia się spełniają
Dziennikarz z USA spełnił swe marzenia, biorąc udział w obchodach 1 maja w Ługańskiej Republice Ludowej – donosi tamtejsza „Nasza Gazieta”. „U nas, w Ameryce w ogóle nie ma takiego pochodu 1 maja i takiego święta w ogóle nie ma” – poskarżył się kolegom z Donbasu Donald Courtier, który powinien chyba jeszcze zobaczyć defiladę z okazji 9 maja w sąsiedniej Donieckiej Republice Ludowej. A potem wybrać, w której z tych krain marzeń spędzić resztę życia.
 
Teoria kontra praktyka
Podczas ćwiczeń na jednym z poligonów w obwodzie swierdłowskim pięciu żołnierzy osobiście sprawdziło, co się dzieje z wrzuconym do ogniska pociskiem kalibru 30 mm z działka automatycznego bojowego wozu piechoty. Teraz wiedzą, że potrafi on urywać nogi oraz powodować inne obrażenia, z którymi w najlepszym przypadku trafia się...
[pozostało do przeczytania 34% tekstu]
Dostęp do artykułów: