Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.


Nie ma jak rosyjskie!
„Rosyjskie rakiety spadają najlepiej. Europejska Agencja Kosmiczna pochwaliła jakość Sojuza” – poinformowała agencja Roskosmos, której Sojuz spadł niedawno na Ziemię niespełna 3 minuty po starcie. Sens pochwał polega na tym, że załoga statku przeżyła, co „potwierdza nadzwyczajną wytrzymałość systemu transportowego Sojuz”. Reasumując: rosyjskie statki kosmiczne spadają najlepiej na świecie. Trzeba jeszcze popracować, żeby lepiej latały i nie rozpadały się w powietrzu.

Z lotu ptaka
„Władimir Putin znajdował się nad terytorium obwodu smoleńskiego” – taką radosną wieścią podzieliła się z mieszkańcami regionu „Smolenskaja Narodnaja Gazieta”. Dziennikarze podkreślają, że po przelocie zmierzającego na Białoruś prezydenckiego samolotu zapanowała piękna pogoda – wyjrzało słońce i zrobiło się ciepło. Nic tylko ustawić Władimirowi Władimirowiczowi pomnik na cześć tego wiekopomnego wydarzenia. Ale w którym konkretnie miejscu?

Doktor Pazurek w akcji
Unikalną metodę leczenia skomplikowanych schorzeń opracowano i wdrożono w Jakucku. Praktykuje ją uzdrowicielka Jelena Dzyk, która leczy swoich pacjentów m.in. z raka, choroby niedokrwiennej serca i cukrzycy... wyrywając im wszystkie paznokcie u nóg. Nie da się ukryć, że specjalistką jest świetną – na prowadzonych przez siebie kursach dotyczących walki z chorobami stóp (a jak się okazuje, nie tylko) zarabia nie mniej niż 5 tys. dolarów miesięcznie. Chętnych, jak widać, nie brakuje.

Krzyk rozpaczy
„Mężczyzna na moście wzywał kosmitów, żeby zabrali go z Wołgogradu” – o takim niezwykłym wydarzeniu doniósł portal bloknot-volgograd.ru. Młody człowiek świecił laserem w niebo i kategorycznie żądał od Obcych, żeby zabrali go ze sobą. Dziennikarze...
[pozostało do przeczytania 33% tekstu]
Dostęp do artykułów: