Rosja: Horror from Real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.Aktywność zawodowa w każdym wieku
Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin to wielki zwolennik podniesienia w Rosji wieku emerytalnego. Nic dziwnego – jego najbliższa rodzina jest przykładem tego, że aktywnie pracować można nawet w podeszłym wieku. Na przykład 82-letnia matka parlamentarzysty zarejestrowała właśnie holding. Oprócz niego ma 9 innych firm. Czyż nie powinno to zachęcić do aktywności zawodowej innych Rosjan w podobnym wieku?

Nie mów hop...
Korespondent rosyjskiej telewizji zdementował informację, jakoby miał trafić pod ostrzał w Donbasie. Problem w tym, że tego newsa podała... jego własna redakcja. – To fejk, to nieprawda – zaprzeczył Aleksander Sładkow. Telewizja teraz milczy i lepiej milczałby on sam. Za taki brak wiary w obowiązującą wersję prawdy rzeczywiście można dostać kulkę – jak nie w Donbasie, to w Moskwie.

Wesz najlepszym przyjacielem człowieka
W obliczu rosyjskich kontrsankcji, mających uderzyć w przemysł farmaceutyczny Zachodu, do łask wracają stare sprawdzone metody. Mogą się one przydać, gdy apteki w Rosji przestaną sprzedawać zagraniczne lekarstwa, doprowadzając zachodnie koncerny do bankructwa. „Technika leczenia żółtaczki przy użyciu wszy” – taki ciekawy artykuł proponuje strona ogepatite.ru, która przypomina, że tę znakomitą metodę opisał rosyjski uczony Fiodor Łojewski jeszcze 200 lat temu.

Drugie życie Siergieja
Mistyczna historia wydarzyła się z nadużywającym alkoholu mieszkańcem Kemerowa o imieniu Siergiej. W jego domu na początku sierpnia wybuchł pożar, a w zgliszczach znaleziono zwłoki. Krewni gospodarza zidentyfikowali je jako Siergieja. Po pogrzebie urządzono stypę, na której nieoczekiwanie pojawił się... sam Siergiej. Stwierdził, że o swoim...
[pozostało do przeczytania 30% tekstu]
Dostęp do artykułów: