Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.


Petersburg doczekał się nowych tramwajów!
Ale nowych torów się nie doczekał. Ostatni raz szyny układano tam w połowie lat 90., więc na wyniki konfrontacji nowego ze starym nie trzeba było długo czekać. W ciągu tygodnia nowe składy wykoleiły się trzykrotnie, paraliżując ruch na całych liniach. Nowe, eleganckie tramwaje zakupiono specjalnie na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Na tropie Wani erotomana
Pochodzącego z Krasnojarska, ale zamieszkałego w Czarnogórze Rosjanina jego przyszli pracodawcy polubili tak, że byli gotowi dać mu etat w swoim sklepie. 32-letni Iwan Cz. zamierzał zarobić na utrzymanie żony i małego dziecka. Niestety, niedoszły pracownik okradł sklep, w którym miał zostać zatrudniony, i przepadł bez śladu z towarem. Jego łupem padła cała kolekcja akcesoriów erotycznych oraz (jak opisuje je „Komsomolska Prawda”) „elitarnych wibratorów”.

Specjalistka
Sprytna mieszkanka Kraju Krasnodarskiego nielegalnie zameldowała w jednym z domów w stanicy Kanajewskiej siedmiu cudzoziemców. To powszechna praktyka legalizowania pobytu w Rosji migrantów zarobkowych z Azji Środkowej. Jednak w tym przypadku przedsiębiorcza dama zameldowała ich w domu należącym do zupełnie obcych ludzi. Bez ich wiedzy i zgody. Oto bowiem pani była funkcjonariuszką MSW, a pracowała właśnie w regionalnym wydziale ds. migracji.

Trzeźwy inaczej
Jedna osoba zmarła, a dwie zostały ranne wskutek obrażeń doznanych podczas spowodowanego przez pijanego kierowcę wypadku samochodowego pod Jakuckiem. Nietrzeźwym sprawcą był deputowany do Zgromadzenia Państwowego Jakucji Nikołaj Rumiancew – jeden z inicjatorów obowiązującej tam ustawy o trzeźwości.

A krzyż jego orężem
Na 6,5 roku...
[pozostało do przeczytania 28% tekstu]
Dostęp do artykułów: