Rosja: Horror from real Mordor

Wiadomości z kraju wiecznej szczęśliwości, czyli cotygodniowy przegląd ciekawostek z Federacji Rosyjskiej. Od Kaliningradu pod chińską granicę. Od Moskwy do wiosek na Przywołżu.


Precz z caratem!
W Rosji nie wyginęli jeszcze prawdziwi rewolucjoniści. 31-letni mieszkaniec Nowosybirska przyszedł z drabiną i siekierą pod odsłonięty tam dwa tygodnie wcześniej pomnik cara Nikołaja II i carewicza Aleksieja. Po wdrapaniu się na drabinę, zadał przedstawicielom rodziny imperatorskiej kilka ciosów siekierą. Okoliczności incydentu oraz pobudki zatrzymanego bada policja.

Wakacje dla prawdziwych twardzieli
Dyrekcja jednego z domów dziecka z Republiki Komi zrobiła swoim podopiecznym prawdziwą niespodziankę. A nawet dwie – najpierw ogłosiła, że dzieci pojadą na wakacje nad Morze Czarne. Wczasy zabrał jednak ktoś inny, więc sierotom zorganizowano równie atrakcyjny wypoczynek zastępczy: wysłano je do wycinki barszczu Sosnowskiego. W końcu co za różnica – poparzyć się niebezpieczną rośliną pod Syktywkarem czy spalić na plaży w Anapie?

Dobry kumpel zawsze pod ręką
Mieszkaniec Sosnowego Boru pod Petersburgiem przez pięć lat trzymał na balkonie zwłoki towarzysza libacji. Na szczątki natrafiono przypadkiem, a właściciel mieszkania bez większych oporów zeznał, że w 2012 r. spożywał tu alkohol ze „słabo znanym mu mężczyzną”. W pewnym momencie gość poczuł się źle i umarł, a gospodarz wyniósł jego ciało na balkon. Tam już pozostało. Policja ustaliła, że wszystko się zgadza, a szczątki należą do 71-latka, który w 2012 r. przepadł bez wieści.

Elbrus rules
Na innowacyjnym rosyjskim komputerze Elbrus-401 PC udało się odpalić Windows 7 oraz grę Vice City z 2002 r.! Filmik dokumentujący ten sukces zamieścił w Internecie pracownik naukowy moskiewskiego Instytutu Elektronicznych Maszyn Operacyjnych im. Bruka. Gra co prawda trochę przycina, a...
[pozostało do przeczytania 29% tekstu]
Dostęp do artykułów: