Szykuj się do wojny

Szykuj się do wojny (foto. Michał Kołyga/GP)
Polska armia od zakończenia II wojny światowej nie była tak słaba jak dziś. Są wręcz tacy, którzy twierdzą, że Polska przegrałaby konflikt zbrojny z Białorusią.

Wydaje się, że w obecnych czasach wojna w tej części Europy jest rzeczą kompletnie niewyobrażalną, a ci, którzy snują takie wizje, to szaleńcy. Nic bardziej mylnego. Wojną zupełnie na poważnie straszył Beatę Gosiewską szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Jerzy Artymiak, kiedy wdowa dopominała się udziału w sekcji ekshumowanych zwłok Przemysława Gosiewskiego. I mówił to wysoki rangą oficer Wojska Polskiego. Wojną straszył też szef Prokuratury Generalnej Andrzej Seremet, kiedy został powiadomiony przez ówczesnego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Tomasza Wróblewskiego, że gazeta zamierza poinformować opinię publiczną o znalezieniu przez polskich biegłych śladów trotylu na wraku tupolewa. Nie są to żadne fantazje. Seremet mówił o tym w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”. Nie wymienił co prawda kraju, z którym Polska miałaby znaleźć się w stanie wojny, ale nie ulega najmniejszej wątpliwości, że podobnie jak płk Artymiak miał na myśli Rosję. Innymi słowy, szef polskiej prokuratury zupełnie poważnie brał pod uwagę, że obciążenie Rosji odpowiedzialnością za zamach Putin uzna za casus belli. Jak się wydaje, ten typ rozumowania nie jest pozbawiony sensu.

Rosyjski prezydent udowodnił zarówno w Czeczenii, jak i w Gruzji, że życie ludzkie niewiele dla niego znaczy. I to nie tylko obywateli państw kaukaskich, ale również własnych, których życia pozbawiła FSB, wysadzając kilka bloków mieszkalnych, by dać pretekst do rozpoczęcia drugiej wojny czeczeńskiej.

Dostęp do artykułów: ZALOGUJ SIĘ lub Wykup prenumeratę

DRUKUJ
Opinie użytkowników

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

społeczeństwo z wypranymi mózgami, jeden drugiego pożera, władza się pasie ( kradnie?), armia urzędnicza doi ten kraj z kasy jak popadnie. przemysł sprzedany, zadłużenie bilion złotych, pełno idiotów na różnych forach internetowych, nienawiść do Boga i religii chrześcijańskiej. czy warto jeszcze walczyć za ten twór który zrobiono z Polski? a dzisiejsza młodzież tylko siedzi przy kompach i gra.

Pana artykuł to wołanie na pustynii. Polska jest tak wyprana z wszelkiego myslenia pro-państwowego, że aby odwrócic tendencje potrzebna jednego pokolenia albo silnego wstrząsu. Polak dopóki nie zostanie przez ruskiego albo sąsiada zza odry kopnięty w d..pę nie zauważy co się wokół niego dzieje. Ważne żeby dzisiaj i jutro miał co do gara włozyć i czym przepić. O tym co bedzie pojutrze wyobraźnia rodaków nie obejmuje. Duży w tym udział mają media no przykład, który idzie z góry. Zdeprawowanie narodu osiągnęło już taki poziom, że żadne łotrostwo w wykonaniu obecnej władzy już nikogo nie rusza wiekszość uważa, że tak ma być - pierwszy milion trzeba ukraść - i tak się w dalszym ciągu dzieje. Niestety za chwile juz nawet kraść nie będzie czego bo wszystko sprzedane.

a takze szkolic ludnosc cywilna do walki partyzanckiej. Zadna armia nie poradzi sobie na dluzsza mete ze zintegrowanym spoleczenstwem, ktore ma rozbudowana siatke oddzialow partyznackich (mowa o partyzantce miejskiej). Rownolegle trzeba rozwijac nowoczesne techniki wojskowe, jak bron laserowa czy drony, a na granicy z Bialorusia i Obwodem Krolewieckim wybudowac dwie elektrownie atomowe, gotowe do odpalenia wkierunku Kremla ... w razie potrzeby

A skąd proszę szanownego pana redaktora wziąć zaplecze przemysłowe dla wytwarzania uzbrojenia? W czasach PRL gdy cały przemysł był nastawiony na wzmacnianie potencjału militarnego ZSRS w sklepach nie było nic, za to na armię wydawaliśmy 20 proc PKB. Teraz nawet tego przemysłu nie mamy bo został sprzedany lub zniszczony. Chcąc dzisiaj szykować się do wojny musimy najpierw wybudować zakłady przemysłowe które zapewnią nam wyposażenie przyszłej armii - bo same karabiny na współczesnym teatrze działań zbrojnych są już mało użyteczne.
Brakuje pieniędzy (zabierają je banki - z kredytów, prowizji i odsetek od obligacji),
brakuje inżynierów (głównie kształcimy pedagogów, handlowców, ekonomistów, psychologów i prawników),
brakuje zrozumienia spraw ważnych i strategicznych w społeczeństwie - propaganda medialna tylko rozbudza konsumeryzm i optymistyczne nastawienie do świata - a pan redaktor chce nas dozbrajać?

Jest taka opera ŚMIEJ ŚIĘ PAJACU. Oby nie przez łzy.

bomba wodorowa dla każdej rodziny po przecenie o 50 procentw w Biedronce. Ruscy wkraczją i sami na sobie je odpalamy i po kłopocie. Wiem Pan co jest napisane przy symbolu radiokatywności Używasz na własną odpowiedzialność Ciekawe kto miałby decydować o użyciu i ponieśc moralną odpowiedzialność za użycie NIKT. Kto chce nss podbijać nikt tu nie wytrzyma psychicznie obcy dłużej już zapadają obcy na choroby typowo polskie

dupki Profesor Liebiedinski i Wam zaśpiewa JA ubiju tiebia. Należy wam się elito okrągłostołówa i zajafdana załgana prawico z nieudacznictwo a miom zdaniem celowy sabotaż w zmowie z tymi drugimi

ja mam to w d... grozi mi wyrzucenie z mieszkania jestem połmenelem zbierjącym pety po przystankach. Niech Redaktor Gmyz zasłoni ambrazurę karabinu maszynowego białoruskiego czołgu własna piersią ja już wyciagnałem wnioski odpowiednie Wisi mi to i powiewa ta wasza glupia pisanina o mirazach jaijeś tam Polski. Ze mną własne państwo toczy wojnę na śmierć i życie i inni Polacy o resztki pożywiena z waszego pańskiego stolu

Niemrawe proby wyprodukowania bomby wodorowej czy kontrolowatej reakcji termojadrowej przez polskich naukowcow to fakt. Dzisiaj wiadomo, ze kierunek tych badan byl sluszny. Wybrano wtenczas jako zapalnik laser i na pewno do dnia dzisiejszego w naszych laboratoriach naukowych mozna by bylo produkowac bomby wodorowe. Zapalnik obecnie przestrzennie miesci sie w dloni ale problem polega na tym, ze bomba wodorowa wietrzeje i co 10 - 12 lat trzeba uzupelniac gaz deuter i tryter co jest niebezpieczne. W sumie bomba atomowa jest tansza. Analiza naszej sytuacji politycznej wyraznie wskazuje, ze bomba wodorowa by sie nam przydala. Bonawentura.

Bardzo zle p.czyni,cytujac Seremeta,ze straszyl wojna.Ten czlowiek tio skonczony kretacz i czlowiek zupelnie nam narodowo obcy,ktoremu juz w niczym nie mozna wierzyc...

Wyraznie widac to miotanie sie. Ekipa z jednego plemienia przychodzi i zaklada kasy chorych. Ekipa z drugiego plemienia po przejeciu wladzy natychmiast je reformuje i wlasciwie niszczy, co pierwsza wzniosla. Przed 2006 rokiem spora czesc Polakow chciala do NATO i do Unii. Teraz do wladzy doszli tacy, ktorzy Polsce zle zycza i koniecznie chca, aby powrocila pod "kulturowe" wplywy Sowietow. Po co w takim razie tyle lat staran i zabiegow w Waszyngtonie, aby teraz na wlasne zyczenie na powrot stwaca sie czescia niewyodlnego kulturowo ukladu z Sowietami, ktorzy poza zdolnoscia do wyprodukowania w podmoskiewskiej manufakturze recznie robionych bomb atmowych niczego innego swiatu dac nie potrafi?

Chesz pokoju, szykuj sie do wojny - to jedyny jezyk jaki Sowieci rozumieja. jezyk sily. Z caratem nie bylo wcale inaczej. Sowieci maja slepe polsuszenstwo pod strachem we krwi. Ich panstwo tylko na tym sie opiera i dzieki temu trzyma. Ale ubostwo duchowe i materialne tych ludzi jest porazajace, swoimi rozmiarami. Az strach pomyslec, ze sa w Polsce tacy, ktorzy znowu chcieliby nas czyms takim poczestowac!

Bez usuniecia tych ludzi, bez odebrania im wplywu na bieg zdarzen w Polsce nie ma mowy o powrocie Polski na droge cywilizacyjnego rozwoju. Nie da sie tez zbudowac nowoczesnej armii, gdy tacy ludzie, jak obecnie, dominowac beda w polskim rzadzie. Panstwo zarzadzane przez sprytnych oszustow, zlodzieji i mordercow prezydenta nie moze funkcjonowac prawidlowo i nie moze samodzielnie istniec!

Jako alternatywe proponujesz arianska herezje ktora odzuca jedynego Jezusa przez ktorego swiat moze sie zbawic?
Dobre tylko pozornie zamiary na nic sie zdaja gdy sie tkwi w smiertelnym bledzie,slepy slepego nie moze prowadzic bo obaj w do dolu wpadna.
Tak wiec twoja POZORNIE dobra intencja jest tylko maska falszywego proroka i owcza skora na wilku.
Falszywy aniol swiatlosci ktory oslepia zamiast oswiecac.
Trucizna w pazlotku.
Jedyna prawdziwa swiatloscia jest Jezus Chrystus Syn Bozy.
Pozdrawiam Serdecznie

Jeszua jest wybawieniem, ale nie dla kazdego - jak leci - ale tylko dla wybranych i umilowanych od zalozenia wszechswiata, tych, co Glosu Bozego sluchac potrafia, tych, co sa wolni od balwochwalstwa i cudzolostwa /takze duchowego), zbawienie jest dla tych, co nie usiluja Boga zamknac w symbolach, ale wypelniaja Jego wole i szukaja Jego sprawiedliwosci. Zadna przynaleznosc denominacyjna nikogo nie zbawi. Warunkiem zbawienia jest przemiana mentalnosci, duchowa i rozumowa. My, chrystianie, nie bierzemy bezposredniego udzialu w polityce, ale obserwujemy ja pilnie bo dotyczy kazdej sfery zycia. My, chrystianie, nie walczymy aktywnie bo za nas walczy Bog Domu Izraela, ale mamy prawo oceniac sytuacje, wskazywac kierunki ewolucji, mowic, co jest prawda, a co falszem, co jest sprawiedliwoscia, a co bezprawiem. Mamy tez prawo stabac w obronie Ojczyzny, siostr i braci w chrystianskiej wierze, a takze w obronie pewnych wartosci, jezeli zostalibysmy zaatakowani. Nie ma sprzecznosci miedzy czynieniem pokoju na plaszczyznie pojedynczego czlowieka, a wspieraniem wysilkow na rzecz odbudowania silnej armii.

To było do przewidzenia z momentem zmiany struktur naszej armii. Przecież my nie mamy nic z uzbrojenia abyśmy mogli się bronić.Historia się powtarza brak uzbrojenia i przeszkolonej armii w całym kształcie to świadczy o słabości kraju. Nic nie znaczy jakakolwiek przynależność do ONZ, to nic nie znaczy dlatego że do dziś Ameryka nie zlikwidowała wiz dla Polaków i to jest wyznacznikiem traktowania Polski pod każdym względem. Wróćmy do czasów sprzed II drugiej wojny światowej , sytuacja Polski na świcie była podobna jak jej sojusze , które póżniej się nie sprawdziły i obecnie jest tak samo. Dzisiaj nasz rząd odda nas bez wojny, zresztą co ma oddawać jak my już jesteśmy w bankach zachodnich zajętym krajem to im wojna nie jest potrzebna.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl
Nasza strona używa cookies czyli po polsku cisteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.