Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

VIII Dzień Patrioty

3 grudnia odbędzie się VIII Dzień Patrioty! Arcyciekawe spotkanie m.in. z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Antonim Macierewiczem, Wojciechem Polakiem czy Jakubem Maciejewskim!

Dzień Patrioty jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury, a w tym roku doczeka się już swojej ósmej edycji. Jest to spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego, a jego punktem kulminacyjnym jest wręczenie nagrody pt. „Patriota Roku”.

W tym roku tematem przewodnim jest wojna, albowiem ostatnie lata naszej historii najnowszej toczyły się w jej cieniu – najpierw tej być może najbardziej bolesnej, choć nie dosłownej, czyli wewnętrznej, w naszym własnym domu. Jej pierwszą ofiarą stała się prawda, ale przecież w jej wyniku doszło także do ofiar śmiertelnych. Potem zaczęła się wojna kulturowa, której front coraz brutalniej naciera na Polskę. W jej wyniku umierają przede wszystkim ludzkie sumienia. Wreszcie do polskich granic wojna przybyła bardzo konkretnie. Toczy się tuż obok – w starym, można powiedzieć, stylu: z nalotami, czołgami, tysiącami zabitych, spaloną ziemią, strachem i cierpieniem milionów. Imperium rosyjskie najechało sąsiedni kraj i niszczy, grabi, morduje. Ta wojna także nas dotyczy. 

Jaka może być nasza reakcja? Odpowiedzi będziemy szukać podczas VIII Dnia Patrioty.

Program:

Ks. prof. Janusz Królikowski
Błogosławieni pokój czyniący w sercu i na świecie

Red. Jakub Maciejewski
Wojna na Ukrainie – doświadczenie osobiste

Prof. Wojciech Polak
Czy stan wojenny był wojną?

Marszałek Senior Antoni Macierewicz
Czy Polsce grozi wojna domowa?

Prof. Wojciech Roszkowski 
Trwa wojna o świat bez Boga

Prezes Leszek Sosnowski 
Wojna o podręcznik

Prof. Andrzej Nowak 
Kozacy, czyli wojenny lud w Rzeczypospolitej 
(zapowiedź VI tomu „Dziejów Polski”)

Wręczenie Nagrody PATRIOTA ROKU i laudacja 

Recytacja patriotycznych wierszy romantycznych 
Halina Łabonarska 

Prowadzenie
Anna Popek

VIII Dzień Patrioty to cykl wykładów, spotkań autorskich, występy artystyczne oraz przedświąteczny kiermasz książek, który odbędzie się 3 grudnia 2022 (sobota) od godz. 13:00 w Sali PTG „Sokół” przy ul. J. Piłsudskiego 27 w Krakowie.  
Od godz. 13.00 czynny będzie kiermasz, a od godz. 14.15 stoiska autorskie.
Wstęp wolny!

Więcej informacji TUTAJ