Świąteczna promocja! Teraz prenumerata z super prezentami. Dowiedz się więcej ›› x

V edycja ogólnopolskiej edycji #SprzątamyDlaPolski

mat. pras.
mat. pras.

V edycja ogólnopolskiej edycji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego już 4 października. Zgłosiło się do niej ponad 150 tysięcy osób!

Akcja #SprzątamyDlaPolski to inicjatywa Stowarzyszenia "Dla Polski", które tę akcję organizuje regularnie od dwóch lat. Wiosną tego roku, w trzeciej  edycji akcji wzięło udział ponad ćwierć miliona młodych osób. Wszystko zmierza ku pobiciu tego rekordu. Na kilka dni przed akcją udział w czwartej edycji potwierdziło ponad 150 tysięcy osób z całej Polski, a każdego dnia zgłaszają się kolejne dziesiątki tysięcy uczestników.

Wydarzenie polega na sprzątaniu zanieczyszczonych terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu oraz odpowiedzialności. Organizatorzy wskazują, że ma ona miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów (4 października).

Wydarzenie to może pochwalić się patronatami najważniejszych instytucji państwowych. Najbliższa, jesienna edycja akcji została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Mimo nieubłaganie zbliżającego się finałowego dnia akcji nie czekaj i już teraz dołącz do wielkiego biało-czerwonego sprzątania swojej Małej Ojczyzny. Wystarczy wypełnić prosty i krótki formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego nie tylko możesz zgłosić swój udział w akcji, ale także zostać regionalnym liderem. Istnieje możliwość zgłaszania grup indywidualnych, ale także zorganizowanych całych klas lub nawet szkół.

Link do formularza zgłoszeniowego jest aktywny tylko do 3.10.2022: https://forms.gle/semSaXHtbJGHWUEv5

Do udziału w akcji zaprasza m.in. lider Stowarzyszenia "Dla Polski" Adam Andruszkiewicz: Serdecznie zachęcam do udziału w IV edycji  #SprzątamyDlaPolski - to inicjatywa, która łączy ekologię i dbanie o klimat z patriotyzmem i dbałością o nasze środowisko. W ten sposób szczególnie młode pokolenie jeszcze bardziej uczy się odpowiedzialności, która jest dzisiaj bardzo potrzebna.

Akcja #SprzątamyDlaPolski została objęta patronatem medialnym Polskiej Agencji Prasowej, TVP Info, "Do Rzeczy", Tygodnika "Sieci", Gazety Polskiej, Gościa Niedzielnego, portaldlamlodych.pl oraz regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

Więcej informacji:

- wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/759424925332751

- grupa Uczestników na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1093518248171638