Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Przekaż TERAZ » x

Obchody XIII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Gorlicach

mat. pras.
mat. pras.

Zbliżają się obchody trzynastej rocznica najtragiczniejszej katastrofy w historii III Rzeczpospolitej i jednej z największych tragedii w dziejach Polski. Zginęło w niej 96 osób na czele z Prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim. Zginęła małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące. Polska delegacja leciała na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach w Katyniu.

Chcąc oddać cześć Ś.P. Prezydentowi RP prof. Lechowi Kaczyńskiemu oraz wszystkim poległym w tym tragicznym dla Państwa Polskiego dniu, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, ponownie organizujemy w Gorlicach uroczyste obchody Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które odbędą się w poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. - w przeddzień rocznicy Pogrzebu Ś.P. Pary Prezydenckiej.

O godzinie 16.00 w Bazylice Mniejszej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki i wszystkich poległych w Katastrofie Smoleńskiej, a także Ofiar Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. Po Mszy Św. odbędzie się złożenie kwiatów pod Tablicą upamiętniającą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej w nawie Bazyliki Mniejszej w Gorlicach.

Uroczystość będziemy kontynuować o godzinie 17.00 w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. W programie jest okolicznościowe wystąpienie Pani Poseł na Sejm RP Małgorzaty Wassermann - córki Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej oraz koncert polskiego artysty Pawła Piekarczyka.