Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Media bez nudy czyli IV zjazd ANM za nami 

mat. pras.
mat. pras.

W weekend 29-30 października br w Warszawie odbył się IV zjazd Akademii Nowych Mediów. Uczestnicy tego niezwykłego projektu tym razem mieli okazję zdobywać umiejętności w zakresie wystąpień publicznymi. A to nie koniec. Jak zwykle bowiem eksperci prowadzący warsztaty i wykłady w ramach Akademii reprezentowali rozmaite profesje – zawsze jednak byli to specjaliści w swojej dziedzinie.

Dzięki staraniom Centrum im. Władysława Grabskiego oraz pomocy partnerów projektu uczestnicy Akademii Nowych Mediów mieli możliwość wziąć udział w kolejnym zjeździe. I tak jak zawsze w trakcie weekendowych wydarzeń skupili się na problematyce związanej z mediami i wszystkim co im towarzyszy.

Podczas IV zjazdu, który odbył się w ostatnią sobotę oraz niedzielę października, uczestnicy projektu zajmowali się zagadnieniami dziennikarstwa ekonomicznego. Nie zabrakło także omówienia kwestii związanych ze współczesną kulturą. Wysokiej klasy eksperci pomagali także zdobywać kompetencje z zakresu wystąpień publicznych. W tej sprawie nieocenionego wsparcia udzieliła redaktor Elżbieta Żywioł (TVP Info).

Sergiusz Kieruzel z Ministerstwa Klimatu i Środowiska przyjrzał się natomiast edukacji oraz relacjom młodzieży i mediów. Konserwator dzieł sztuki i artystka Nina Drab w swoich warsztatach skupiała się z kolei na związkach kultury i nowych mediów. Inżynier i programista Grzegorz Zajączkowski w ramach warsztatów przybliżył kwestie kapitału społecznego. Natomiast Grzegorz Izbicki specjalizujący się w koordynacji projektów młodzieżowych przeprowadził zajęcia z zakresu kompetencji medialnych.

Uczestnicy IV zjazdu Akademii Nowych Mediów docenili możliwość pracy pod okiem wysokiej klasy ekspertów i pilnie pracowali, by zdobyć nowe kompetencje.

– Ostatnie spotkanie w ramach Akademii Nowych Mediów przebiegło niezwykle intensywnie. Wyjątkowo ciekawą prelekcję wygłosił Pan Sergiusz Kieruzel z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, która dotyczyła edukacji oraz ekonomii we współczesnym świecie. Mogliśmy wymienić się spostrzeżeniami na temat współczesnego przywiązania młodzieży do mediów społecznościowych. Nasz gość wskazał szanse związane z coraz większą cyfryzacją naszego życia. Na przykład szybkie przesyłanie danych pozwala młodym ludziom poszerzać horyzonty wiedzy na niespotykaną wcześniej skalę – ocenił uczestnik Akademii Nowych Mediów Sylwester Stachurski.

– Podczas ostatniego zjazdu Akademii Nowych Mediów poruszyliśmy temat dziennikarstwa ekonomicznego i kultury współczesnej. Razem z ekspertami omawialiśmy metody i techniki ćwiczeń przed wystąpieniami publicznymi. Wśród nich znalazła się dziennikarka Elżbieta Żywioł ze stacji TVP Info. Podczas bardzo ciekawej dyskusji mogliśmy poznać kulisy pracy telewizyjnej na żywo i bez przygotowania w czasie niespodziewanych wydarzeń. Jednym z nich była niespodziewana śmierć królowej Elżbiety II – stwierdził z kolei Mateusz Łukomski.

Zadowolenie uczestników oraz pozytywne efekty intensywnej pracy pod czujnym okiem wysokiej klasy fachowców to najlepsza rekomendacja dla Akademii Nowych Mediów. Jest to jednak także dowód na to, że wspierany przez partnerów projekt Centrum im. Władysława Grabskiego ma sens i w realny sposób ubogaca uczestników projektu.

Akademia Nowych Mediów to projekt Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. W ramach inicjatywy młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję poszerzać swoje kompetencje dziennikarskie oraz poznawać tajniki mediów społecznościowych oraz innych nowoczesnych form komunikacji. A to wszystko za darmo. Dzieje się tak za sprawą wsparcia partnera strategicznego, którym jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz drugiego z partnerów, Fundacji Empiria i Wiedza. Kolejne zajęcia już za dwa tygodnie, tym razem w Krakowie.