Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Intensywny weekend w Krakowie czyli IV zjazd Akademii Patriotyzmu

mat. pras.
mat. pras.

W ostatnią sobotę, 17. czerwca br odbył się już IV zjazd Akademii Patriotyzmu. Jej słuchacze, tym razem koncentrowali się na tematach związanych z ekonomią, emisją głosu, przetwarzaniem informacji oraz manipulacją w mediach. Dominowała forma warsztatów, ale nie zabrakło i wykładów, a nade wszystko ciekawych dyskusji.

Pierwszy wykład to zajęcia dr. Piotra Cymanowa. Ich tytuł to: „Kilka kroków w świecie finansów osobistych. Między bankami a rynkiem giełdowym”.  Był on świetnym pretekstem do dyskusji o zależności i związki pomiędzy światem wielkich finansów, a finansami osobistymi. 

Drugim prelegentem był Michał Kossakowski. W formie warsztatowej zapoznał grupę z tematyką emisji głosu. Podczas jego zajęć wykonywano ćwiczenia rozluźniające wszystkie części aparatu mowy. Uczestnicy skupiali się też na aspektach oddechowych i emisyjnych. Omówione zostały także medyczne aspekty emisji głosu, przydatne do pracy z mikrofonem.  

Dominika Kossakowska, szefowa newsroomu Radia Kraków przeprowadziła warsztaty „ABC Dziennikarza. Jak szukać, przetwarzać i prezentować informacje”. Koncentrowały się one na zapoznaniu słuchaczy z warsztatem dziennikarza – m. in. w kontekście wyszukiwania informacji za pomocą mediów społecznościowych, robienia tzw. prasówek, a następnie tworzenia codziennego planu pracy. Słuchacze zajmowali się także analizą zaproszeń i informacji prasowych tworzonych przez urzędników i marketingowców. 

mat. pras.

Ostatnim akordem IV zjazdu były warsztaty pt. „Manipulacja czyli o tym jak się nie dać”. Poprowadził je dr Krzysztof Tenerowicz, który na konkretnych przykładach starał się przekazać słuchaczom wiedzę na temat rodzajów i technik manipulacji, a zwłaszcza tego jak im nie ulegać, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić.

Przypomnijmy, że Akademia Patriotyzmu to projekt bezpłatnych wykładów i warsztatów adresowanych do młodych ludzi zainteresowanych otaczającym ich światem i rządzącymi nim mechanizmami. Partnerem strategicznym inicjatywy jest Totalizator Sportowy, a drugim z partnerów Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. 

Kolejny, już piąty zjazd Akademii zaplanowano na 4-6 sierpni. To wtedy właśnie odbędzie się Szkoła letnia Akademii Patriotyzmu. Informacje na jego temat znajdują się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych organizatora.

/red./