Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Dzieli nas granica, ale łączy nas polskość

EpiskopatNews / mat. pras.
EpiskopatNews / mat. pras.

 

Akcja, która zrodziła się w 100 lecie odzyskania niepodległości trwa i się rozwija. Łączy Polskie serca i uczy wrażliwości. 11 listopada wystartowała piąta edycja akcji charytatywnej "Polak z sercem” organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY. To okazja, aby wesprzeć potrzebujących rodaków mieszkających na Kresach, którzy żyją w warunkach ubóstwa. Uzyskane wsparcie popłynie na Ukrainę, Białoruś i Litwę.

– Akcja "Polak z Sercem" jest sprawdzianem życia miłością na co dzień, mobilizacją do tego, by budzić wrażliwe serca – podkreślał ks. Bp Artur Miziński podczas konferencji prasowej rozpoczynającej akcję.

EpiskopatNews / mat. pras.

Włączyć w pomoc może się każdy! Sposobów jest naprawdę wiele. Pierwszym z nich jest SMS charytatywny o treści KRESY na numer 72052 (koszt 2,46zł z VAT). Dwa takie smsy to ciepły posiłek dla potrzebujących.

Wolontariusze od 11 listopada będą prowadzić zbiórkę darów i zbiórkę publiczną do puszek na terenie całej Polski. Nie wychodząc z domu, można dokonać wirtualnych zakupów na eDaromacie dostępnym na polakzsercem.pl lub przekazując darowiznę na konto „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”.

Nowością w tegorocznej edycji jest skarbonka pomocowa w kształcie Polski, którą może zamówić każdy. Formularz znajduje się stronie akcji polakzsercem.pl. Po pobraniu specjalnej aplikacji ściany tej skarbonki opowiadają historie osób, które otrzymały wsparcie oraz przybliżają wszystkie możliwości dalszego niesienia pomocy.

W tym roku wystartowały ogłoszenia pomocowe na stronie, które z jednej strony zbierają potrzeby Polaków z Kresów oraz pomagają w odnalezieniu darczyńcy, ale również umożliwiają zamieszczanie informacji od wspierających oferujących swoją pomoc.

EpiskopatNews / mat. pras.

– Uważam, że jest to naprawdę piękna akcja. Wielokrotnie miałam wielką przyjemność być z młodymi ludźmi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na Wschodzie. Widziałam, jak oni emocjonalnie podchodzą, reagują na spotkania, jak bardzo ich to wzrusza, jak bardzo ich to porusza, jak staje się ważne – wskazała podczas konferencji senator Maria Koc.

Nie zapominajmy i w tym roku wesprzeć potrzebujących Polaków. Dzieli nas granica, ale łączy nas polskość!

Patronat honorowy nad akcją „Polak z Sercem” objęli: Konferencja Episkopatu Polski, Jan Dziedziczak Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, JE. Ks. bp Adam Bab Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM i Senator Maria Koc. Partnerami wydarzenia są: Caritas Polska, Caritas Lwów, Caritas Grodno, KBO ŚDM i Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.

EpiskopatNews / mat. pras.