nowinki ekonomiczne

Walka o polski cukier

Resort skarbu powinien przyspieszyć działania, by doprowadzić do jak najszybszego powstania Krajowej Spółki Cukrowniczej jako spółki plantatorsko-pracowniczej. Chodzi też o to, by nie powtórzyć znanej z 2012 r. próby wrogiego przejęcia KSC – podkreślali uczestnicy konferencji „Polskie cukrownictwo – jaka przyszłość, jakie perspektywy?” zorganizowanej przez Instytut Jagielloński. – Walka o polski cukier trwa – powiedział Gabriel Janowski, b. minister rolnictwa, jeden z uczestników konferencji. (inf. wł.)

E-podręczniki bez konkretów

Kilkaset osób przysłuchujących się styczniowej debacie publicznej na temat przyszłości projektu wprowadzenia do szkół elektronicznych podręczników nie dowiedziało się zbyt wielu szczegółów o jego co najmniej półrocznym wdrażaniu i najbliższej przyszłości.

Nie znali ich także uczestniczący w dyskusji ministrowie: edukacji – Krystyna Szumilas oraz administracji i cyfryzacji – Michał Boni. Ten ostatni stwierdził jedynie ogólnikowo: – Nie chciałbym, by projekt e-szkoły umarł po zakończeniu pilotażu. Według Piotra Marciszuka z Polskiej Izby Książki, z najwyższej jakości sprzętem informatycznym powinny iść w parze wszechstronne i profesjonalnie przygotowane przez doświadczone w tym zakresie wydawnictwa e-podręczniki. (inf. wł.)

Regres koniunktury trwa

W grudniu pogłębiały się niekorzystne tendencje w polskiej gospodarce, co potęguje niepewność co do jej kondycji w kolejnych miesiącach. Grudniowy regres koniunktury w polskim budownictwie był minimalnie większy niż w dołku odnotowanym w czasie kryzysu z lat 2008–2009 – zauważył Home Broker Daily. Zmniejszenie produkcji przemysłowej sięgnęło aż 10,6 proc. w skali roku.
(Home Broker Daily)
[pozostało do przeczytania -5% tekstu]
Dostęp do artykułów: